
Тринадцять країн Близького Сходу протягом 25 років зіткнуться з катастрофічним дефіцитом прісної води, вважають експерти Міжнародного інституту управління водними ресурсами.
Найбільш серйозну нестачу будуть відчувати шість монархій Перської затоки - Саудівська Аравія, Бахрейн, ОАЕ, Катар, Кувейт і султанат Оман. Крім того, значний дефіцит прісної води чекає Ізраїль і палестинські території, повідомляє "РИА-Новости".
На основі розрахунків із використання водних ресурсів, експерти прийшли до висновку, що країни Близького Сходу в меншій мірі дотримуються стратегії водної безпеки.
"Ці держави (країни Перської затоки, Ізраїль і Палестина) повністю використовують грунтові води у великих кількостях, опріснюють морську воду, і в осяжному майбутньому зіткнуться з винятковими викликами, пов'язаними з наявністю прісної води", — зазначили експерти.
Читайте такожВчені знайшли на Марсі сліди великого озера
На їхню думку, дефіцит прісної води, викликаний нераціональним використанням ґрунтових вод, також позначиться на продовольчій безпеці цих країн, які з цієї причини будуть позбавлені можливості виробляти сільськогосподарську продукцію в достатніх кількостях.
Експерти також попереджають, що нестача прісної води у майбутньому може стати однією з основних причин виникнення конфліктів на Близькому Сході.