Мозок мант великий навіть порівняно з їхнім величезним розміром тіла / фото wikimedia.org

У мант, хрящових риб із роду Mobula, найбільший мозок серед усіх риб, що плавають в океані. Їх можна зустріти ширяючими в океані, що долають величезні відстані в пошуках планктону.

Як пише IFLScience, спосіб життя мант вимагає хороших навігаційних навичок і почуттів, і вони здатні синхронізувати свою поведінку для оптимізації пошуку їжі.

Згідно з OCEANA, мозок мант великий навіть порівняно з їхнім величезним розміром тіла. Він є найбільшим мозком серед усіх риб (включно з китовими акулами, найбільшими рибами в океані) і має високорозвинені ділянки, пов'язані з комунікацією, вирішенням проблем і навчанням.

Відео дня

Зазначається, що манти піддавалися знаменитому тесту з дзеркалом, у якому тваринам показували їхнє відображення, щоб перевірити, чи впізнають вони себе. Дослідження 2016 року показало, що манти не намагалися соціально взаємодіяти зі своїм відображенням і демонстрували "часті незвичні та повторювані рухи перед дзеркалом, які припускають перевірку на непередбачені обставини (коли тварина рухається, щоб перевірити, чи рухається її відображення)".

Дослідники зазначили, що для підтвердження того, чи є це самосвідомістю, необхідний тест з відмітками. Ще одним багатообіцяючим кандидатом на проходження дзеркального тесту є риба-чистильник, оскільки вчені спостерігали, як вона зішкрябує татуювання паразита, якщо бачить себе в дзеркалі.

"У мант, можливо, найбільший мозок серед усіх риб в океані, але ми не можемо припускати, що це безпосередньо пов'язано з інтелектом", - ідеться в статті.

Цікаво, що ми не можемо називати рибу дурною через відсутність навички, яка взагалі не приносить їй жодної користі. Алесія Картер з Лондонського університетського коледжу, експертка з поведінки тварин зазначила:

"Я думаю, багато дослідників розуміють, що "інтелект" - це складна концепція для визначення і ще складніша для "чесної" перевірки". Історія проведення тестів навіть у межах одного виду (людей) настільки складна, що я не думаю, що буде корисно казати, що, наприклад, шимпанзе розумніші за горил (або місячних риб, або комодських варанів тощо). Розумніші в якому сенсі? Сурикати, ящірки і бабуїни повинні орієнтуватися у своїх світах. Але, здебільшого, неважливо, що в них різний інтелект. Вони досить розумні в різних відношеннях, щоб вижити і, сподіваюся, досягти успіху в світі, що і важливо. Ми багато уваги приділяємо тим видам інтелекту, які ми цінуємо, але у тварин є деякі досить вражаючі інтелекти, до яких ми взагалі не маємо доступу".

Новини про морських тварин

Морський світ мало хто може побачити, проте в ньому живе багато істот, які здаються неможливими. Мешканці цих глибин можуть бути як моторошно красивими, так і дуже химерними. Тож американський еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс розповів для Forbes про 5 мешканців морського світу, які вражають своїм виглядом.

Вас також можуть зацікавити новини: