Ілюстрація REUTERS

Україна може собі дозволити нарощувати експорт агропродукції в умовах карантину для забезпечення продовольчої безпеки інших країн.

Читайте такожКоронавірус призвів до проблем з експортом продуктів у світі - Bloomberg

Про це на своїй сторінці в Facebook написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка.

Відео дня

За його словами, українські посольства вестимуть діалог з урядами інших держав про такі поставки.

"На тлі телепаніки щодо їжі виникає питання - ми це можемо собі дозволити? (Так, можемо). Міністерство веде постійну роботу щодо оцінки балансів продовольства. Останні кілька тижнів ця робота велася ще ретельніше й ретельніше. Тому ми точно впевнені, що можемо і далі забезпечувати безперебійний експорт. На додачу до нинішніх обсягів експорту ми можемо поставляти практично всі ключові групи аграрної продукції", - написав він.

При цьому Качка зазначив, що розширення експорту буде можливе не так завдяки сприянню уряду, як завдяки приватному бізнесу.

"У розпорядженні держави є тільки два оператори, які можуть здійснювати такі поставки - ДПЗКУ (Державна продовольчо-зернова корпорація України - УНІАН) і Аграрний фонд. Всі ми знаємо їхні можливості і обмеження. Тому не можна говорити про створення єдиного урядового оператора... Навпаки - ми орієнтуємося на можливості наших приватних виробників - як наявних провідних експортерів, так і нових гравців", - підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, уряд не планує обмежувати експорт зернових культур, соняшникової олії, м'яса птиці та інших ключових експортних позицій на час карантину, який триватиме в Україні до 24 квітня.

Україна за підсумками 2019 року оновила історичний рекорд аграрного експорту, поставивши на зовнішні ринки продукцію сільського господарства на суму 22,4 млрд дол. - майже на 20% більше, ніж роком раніше. Імпорт агропродукції до України минулого року збільшився на 11% - до 6,1 млрд дол.