фото facebook.com/vadym1ivchenko

27 жовтня у Вашингтоні відбулася зустріч народного депутата, члена аграрного комітету Верховної Ради України Вадим Івченка з керівництвом профільного аграрного комітету Палати представників Конгресу США.

Під час бесіди американські і українські депутати обговорили аграрні реформи, які сьогодні проводить Україна – у т. ч. відкриття ринку землі, а також напрямки інвестиційного співробітництва між двома країнами.

Сторони домовилися про початок співпраці на рівні компаній, які виявлять бажання працювати з Україною.

Відео дня

Під час розмови з колишнім головою Аграрного комітету Палати представників Конгресу Коліном Петерсоном, який багато років займав цю посаду, Вадим Івченко домовився про сприяння майбутній співпраці з керівниками аграрних компаній, які виявлять бажання працювати в Україні.

"Ми домовились, що після підготовки наших пропозицій, відбудеться зустріч з компаніями, які мають намір та бажання інвестувати в аграрний сектор України і привнести в нього сучасні аграрні новації. Працюємо зараз над "домашнім завданням" і будемо продовжувати співробітництво", - наголосив Івченко.

Також Івченко підкреслив, що і американська, і українська сторони сповідують схожий підхід щодо багатьох питань аграрної і земельної політики.

"Під час розмови з заступником голови аграрного комітету Остіном Скоттом ми дійшли абсолютної згоди щодо того, що землею повинні володіти насамперед ті, хто її обробляє. Я неодноразово з трибуни Верховної Ради закликав парламентарів внести подібні запобіжники в закон перед відкриттям ринку землі. І я радий, що конгрессмен Остін Скотт погодився, що це є справедливою та раціональною моделлю розподілу земельних ресурсів", - заявив Івченко.

Як раніше повідомляв УНІАН, в ході свого візиту в США Вадим Івченко провів переговори про можливості роботи в Україні таких провідних американських корпорацій, як Indigo Agriculture (американський агротехнічний "єдиноріг", вартість компанії оцінюється в 3,5 млрд. доларів), Proton Power (компанія займається перетворення біомаси в синтетичне паливо і електроенергію), GrainPro (один з лідерів у сфері "розумного" агробізнесу з глобальною присутністю).

Одна із згаданих компаній – Indigo Agriculture – вже навіть презентувала свої розробки в сфері т.зв. "вуглецевого землеробства" на круговому столі в Києві у вересні 2021 р. За результатами круглого столу було підписано меморандум про співпрацю між європейською філією компанії - Indigo Agriculture Europe – та Національною академією аграрних наук.