Віялових відключень світла в Україні наразі не передбачається / REUTERS

Попри рекордно низькі запаси вугілля на електростанціях, основний період холодів пройшов без віялових відключень, тож наразі їх не передбачається.

Читайте також"Укренерго" заявило про критичну ситуацію із запасами вугілля на складах ТЕС

Про це повідомляє "Економічна правда" з посиланням на заяву в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.

"Дійсно, ми пройшли період холодів, багато хто лякав, що будуть віялові відключення. Але ми пройшли, і не було ніяких відключень", - коментує Вітренко.

Водночас він підкреслив наявність системних проблем в енергетиці: 

"Система розбалансована як технічно, так і фінансово. І ці речі пов’язані, бо вугілля на складах – це питання та економічне, коли не вистачає грошей або немає економічних стимулів накопичувати вугілля".

За його словами, важливо досягти рівноваги між державою та ринком:

"Радянський союз закінчився, і ми маємо побудувати нормальну систему, в якій, з одного боку, держава відіграє важливу роль і контролює ситуацію, а з іншого боку – є ринкові сигнали та стимули накопичувати, умовно кажучи, вугілля, газ, інвестувати в енергетику".

Вітренко також пояснив, що на критично малі запаси вугілля на ТЕС також вплинуло неочікувано велике споживання електроенергії населення у 4 кварталі. За його словами, споживання повернулося на докризовий рівень, що суперечило попереднім прогнозам.

Проте іншим фактором стало падіння виробництва електроенергії, сонячної та вітрової генерації, а також ремонтні роботи на "Енергоатомі".

"Крім того, "Енергоатом" почав ремонт. Але він дивився на прогноз, який робило міністерство і розумів, що може виконати навіть якщо поставить певні блоки в ремонт. І ось що виходить: "Енергоатом" ставить блоки в ремонт, сонце і вітер дає менше електроенергії, а люди починають набагато більше споживати", - розповідає очільник відомства.

Він зазначив, що "на початок опалювального сезону в нас були рекордні запаси вугілля, але оскільки сталася така ситуація, теплова генерація почала рекордними темпами "відпрацьовувати" запаси вугілля, які були на складах". Як наслідок, у січні запаси вугілля були рекордно малими.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram