Ціна на газ у Європі побила новий рекорд / фото УНІАН

Ціна на газ у Європі встановила ще один рекорд. За результатами торгів 10 вересня вартість блакитного палива перевищила 710 доларів за тисячу кубометрів.

Про це свідчать дані сесії біржі ICE Futures.

Вартість Жовтневого ф'ючерсу за індексом голландського TTF на піку торгів досягла позначки в 710,07 доларів, або 58 євро за мегават-годину.

Відео дня

У зв'язку з різким зростанням ціни на газ все гостріше стає питання про запуск російського газопроводу "Північний потік-2", і що після цього чекає Україну.

Запуск "Північного потоку-2": що чекає Україну

На думку експерта з енергетичних питань Геннадія Рябцева, газопровід буде сертифікований без особливих проблем, пише "Обозреватель".

"Не варто очікувати, що сертифікація "Північного потоку-2" може стати проблемою. Тому що її можуть здійснити державні органи ФРН. Не обов'язково це повинен робити якийсь зовнішній орган сертифікації", - заявив Геннадій Рябцев.

Читайте такожГаз у Європі подорожчав до рекордного максимуму: на що чекати УкраїніЗа його словами, "Північний потік-2" – це державний, а приватний проект, і будь-які проблеми для газопроводу можуть запросто бути направлені до суду.

При цьому експерт упевнений, що Україна ніякої шкоди від запуску "Північного потоку-2" не понесе.

"Україна або вже зазнала втрат, або зазнає втрат, але не після запуску СП-2, а після завершення чинного контракту між "Нафтогазом" та "Газпромом". Однозначно через Україну йтимуть ті самі 40 мільярдів кубометрів, які прописані в контракті. "Газпром" не зацікавлений у зменшенні обсягів транзиту через Україну, оскільки цей газ вже проданий. У нього вже є конкретні споживачі", – вважає Рябцев.

"Північний потік-2": загальна інформація про проект

21 липня 2021 року США і Німеччина досягли угоди по "Північному потоку-2". У ньому передбачено, що Вашингтон відмовляється від намірів ввести санкції для учасників проекту Nord Stream 2, однак можливість санкцій Євросоюзу для Москви зберігається, якщо Росія буде використовувати газопровід як інструмент енергетичного тиску.

В угоді також йдеться про намір зберегти транзит газу через Україну. Німеччина обіцяє скористатися всіма важелями, щоб переконати Росію продовжити договір про транзит газу через Україну, який повинен закінчитися в кінці 2024 року.

У липні повідомлялося, що Європейська комісія почала вивчати офіційний запит України Про консультація у зв'язку домовленістю США і Німеччини щодо завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2".

Читайте такожУ "Нафтогазі" назвали умови, за яких "Північний потік-2" ніколи не працює

Проектом "Північний потік-2" (Nord Stream 2) передбачено будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Оператором трубопроводу є компанії Nord Stream 2 AG, засновником якої є російський "Газпром". Фінансують проект європейські компанії-французька Engie, австрійська OMV, британсько-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже наявним "Північним потоком-1".

Будівництво газопроводу призупинялося через введені США санкції проти компаній-підрядників, проте в лютому 2021 року відновилося. Nord Stream 2 AG вирішив добудувати його своїми силами.

Вас також можуть зацікавити новини