Шмигаль впевнений, що опалювальний сезон розпочнеться вчасно / фото УНІАН Володимир Гонтар

В Україні опалювальний сезон 2021-2022 років розпочнеться вчасно.

Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Читайте такожВ Україні тарифи на опалення та гарячу воду зростуть на третину - прогноз

Відео дня

За його словами, в Україні вже почалася підготовка до нового опалювального сезону. Цей процес - на контролі глави уряду і профільних міністерств – Міністерства розвитку громад і територій, а також Міністерства енергетики.

"Щодо ситуації з підготовкою теплоелектроцентралей до опалювального сезону – це комплексне питання. Зараз також профільні міністерства з НАК "Нафтогазом" вирішують питання підготовки ТЕЦ до опалювального сезону. Він буде розпочатий вчасно, у визначені законом терміни, без зривів", - запевнив Шмигаль.

Держрегулювання цін

З 20 травня уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго, оскільки ціни диктуватиме конкурентний ринок блакитного палива.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що тепер всі теплокомуненерго, більшість з яких належать місцевій владі, будуть укладати контракти з газопостачальними компаніями самостійно. Крім того, прем'єр доручив членам Кабінету міністрів розробити законопроект про погашення боргів, які утворилися у теплокомуненерго.

Прогноз

  • Раніше міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що в травні 120 міст України, в яких проживають 5 млн осіб, можуть залишитися без гарячої води, оскільки теплокомуненерго не в змозі платити ринкову ціну за газ.
  • А з жовтня все населення може залишитися без централізованого опалення, оскільки з 20 травня припиняється зобов'язання НАК "Нафтогаз" постачати підприємствам теплопостачання природний газ за фіксованою ціною і без передоплати.
  • 21 травня 2021 року у Зеленського розповіли, яким буде наступний опалювальний сезон.
  • На початку червня Шмигаль заявив, що Україна в рамках підготовки до опалювального сезону накопичила 16 млрд кубометрів газу в підземних сховищах, а також 1,4 млн тонн вугілля.
  • У Міненерго до опалювального сезону 2021-2022 року планують накопичити в підземних газосховищах 19-20 млрд кубометрів газу.