Приватні енергокомпанії можуть бути зацікавлені у зриві добудови Хмельницької АЕС / фото УНІАН

Однією з основних причин блокування в парламенті закону про добудову Хмельницької АЕС є позиція численних приватних виробників електроенергії, які мають намір заробити на "розподіленій генерації" і побоюються конкуренції з боку державного Енергоатому.

Про це йдеться в статті видання РБК Україна.

"Зрозуміло, що з добудовою нових блоків ХАЕС загроза збитків для власників невеличких газогенеруючих станцій зростає. Лобістами енергоінвесторів просякнуті всі фракції Ради, навіть деякі депутати мають власний інтерес в такому бізнесі. Тому перша версія полягає саме в лобістській спробі законодавчого блокування великого конкурента", - йдеться в статті.

Відео дня

Фронтменом у протидії розвитку атомної енергетики виступає фракція "Голос", яка до того ж прагне в такий спосіб поправити свій рейтинг, що коливається біля відмітки в 0%, зазначає видання.

"Партія "Голос" зайшла в парламент, ледве перетнувши 5%-й прохідний бар’єр з результатом 5,82%. З того часу найменша фракція ВР пережила низку скандалів, самоусунення впізнаваних лідерів, відтік частини депутатів. Рейтинг партії зараз, якщо вірити соціологічним дослідженням, коливається близько нуля. Тому цілком логічним є пошук якоїсь гучної теми, на якій можна було би побудувати електоральну реконкісту", - пише видання.

Втім, йдеться в статі, вибір як самої теми, так і часу старту був вкрай невдалим.

"Коли електроенергія стає для суспільства вітальною цінністю, то публічна протидія побудові нових енергооб’єктів мало схожа на політичний трамплін. Скоріше на цвях в домовині політичної кар’єри", - йдеться в тексті статті.