фото belsat.eu

Україна, починаючи з 2015 року, щорічно недоотримує близько 40 мільярдів гривень у зв'язку з еміграцією наших співвітчизників, повідомив директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Геєць на круглому столі.

Читайте такожУ Польщі підрахували, скільки мільярдів українці перевели додому

"Загалом щорічно ми втрачаємо близько 40 мільярдів гривень через те, що люди, які поїхали на заробітки, не повернулися до України. Це досить серйозні цифри, які ми не можемо не враховувати", - зазначив експерт.

За словами Геєця, згідно з результатами модульного дослідження з питань трудової міграції, проведеного органами державної служби статистики, за 3 роки (2015-2017 роки) з України виїхало 1,303 мільйона осіб. З них 43% повернулися назад. Найбільша кількість осіб, які їдуть – це люди у віковій категорії 40-49 років.

"З основних причин працевлаштування за кордоном – це низький рівень заробітної плати в Україні, відсутність в Україні підходящої роботи і несприятливі умови праці", - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, за даними Bloomberg, більше 1 мільйона українців з 2015 по 2017 рік мігрували на заробітки за кордон, зокрема в Польщу (507 тисяч чоловік), Росію (343 тисячі), Італію (147 тисяч), Чехії (122 тисячі), США (23 тисячі) і Білорусь (22 тисячі).

Національний банк України прогнозує зростання трудової міграції українців за кордон найближчими роками в зв'язку з введенням безвізу, зміною трудового законодавства Польщі та збільшенням кількості студентів, які отримують освіту за кордоном.

За даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", кількість українців, які хочуть переїхати на постійне місце проживання в іншу країну, за рік зросла з 30% до 35% серед 1200 опитаних респондентів у віці від 18 років і старше. Для 72% респондентів основною мотивацією в бажанні працювати за кордоном є високий рівень зарплати в інших країнах. 70% опитаних сказали, що хотіли б, щоб їх діти або онуки навчалися за кордоном.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram