этот материал доступен на русском

Україні цього року доведеться сплатити $3 мільярди зовнішнього боргу

14:07, 15 квітня 2019
Фінанси
211 0
Ілюстрація REUTERS

Як повідомляється в прес-релізі міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings, наявному в розпорядженні УНІАН, у 2020 році обсяг платежів зовнішнім кредиторам становитиме близько 5,5 мільярда доларів, або близько 4% ВВП.

Крім того, як зазначили в агентстві, виплати за держборгом в іноземній валюті на внутрішньому ринку у 2019 році становитимуть близько 2 мільярдів доларів, або 1,5% ВВП.

У S&P підкреслили, що виконання Україною програми з Міжнародним валютним фондом залишається ключем до зовнішнього фінансування, без якого здатність уряду обслуговувати валютні боргові зобов'язання у 2019 і 2020 роках є невизначеною.

Зазначається, що поточна угода з МВФ діє до жовтня, після чого новому президентові та уряду належить домовитися про нову угоду з Фондом, що, на думку агентства, може включати більш жорстку програму реформ.

У S&P нагадали, що поточна програма з МВФ передбачає введення в дію Вищого антикорупційного суду та ухвалення Верховною Радою закону про поділ нагляду на фінансовому ринку (спліт), а також потрібне відновлення відповідальності за незаконне збагачення після її скасування Конституційним судом.

"Якщо рішення не буде прийнято протягом наступного місяця, наступний перегляд і виплати МВФ можуть бути відкладені", - прогнозують в агентстві, зазначаючи, що відсутність фінансування МВФ та інших офіційних кредиторів існує ризик погіршення умов зовнішнього фінансування України.

Як повідомляв УНІАН, ключовий кредитор України-Міжнародний валютний фонд оцінив валові потреби України у фінансуванні на 2019 рік у 8,1% ВВП, включаючи 2,3% ВВП на фінансування бюджетного дефіциту і 5,7% ВВП на фінансування боргу.

За оцінками фонду, у 2020 році валові потреби України у фінансуванні становитимуть 8,3% ВВП, у тому числі 2,3% ВВП на фінансування бюджетного дефіциту і 6% ВВП - на фінансування боргу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter