Ілюстрація REUTERS

Ключовий кредитор України-Міжнародний валютний фонд в найближчий час оголосить про старт роботи оціночної місії в Києві для перегляду виконання умов поточної програми з метою прийняття рішення про надання чергового траншу кредиту.

Читайте такожМВФ готовий і надалі підтримувати Україну - заява директора Фонду

Про це УНІАН повідомили в представництві МВФ в Україні.

Відео дня

"Про приїзд місії ми оголосимо, коли будуть улагоджені всі формальності", - сказав співрозмовник агентства.

За його словами, заяву про прибуття місії можливо цього тижня.

У представництві нагадали про заяву голови департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс на традиційному брифінгу у Вашингтоні минулого тижня, за словами якого, Фонд наразі не визначив точної дати чергової оціночної місії в Україні, прогнозуючи її прибуття в найближчі тижні.

"Ми на зв'язку з владою. У мене немає конкретних термінів для першої оглядової місії в рамках програми МВФ, але ми очікуємо, що місія прибуде до Києва десь в найближчі тижні для оцінки прогресу в рамках програми та обговорення політики на решту року з новим керівництвом", - сказав Райс.

Довідка УНІАН. Рада директорів МВФ у грудні 2018 року затвердила нову 14-місячну програму stand-by для України обсягом 3,9 мільярда доларів, у рамках якої наша країна отримала 1,4 мільярда доларів. Отримання двох траншів за 1,3 мільярда доларів очікується за підсумками перегляду виконання програми в травні та в листопаді. Термін програми закінчується в лютому 2020 року.

До приїзду чергової місії МВФ в травні парламенту потрібно прийняти закон про "спліт" (розділення функцій з регулювання ринків фінпослуг), а уряду – закінчити розділення Державної фіскальної служби.

Також предметом переговорів буде підвищення цін на газ для населення на 15%. Згідно з меморандумом з МВФ, Україна зобов'язалася підвищити ціни з 1 травня, однак з урахуванням зниження цін на газ на європейському ринку Кабінет міністрів прийняв рішення знизити ціни.

Крім того, експерти допускають негативний вплив на продовження співпраці з МВФ скасування Конституційним судом України щодо відповідальності за незаконне збагачення і низки судових рішень про скасування націоналізації "Приватбанку", що було передбачено попередньою програмою з МВФ.