
“На думку президії, впровадження пропозицій ЛСОУ має забезпечити баланс між повноваженнями Нацкомфінпослуг та рівнем ефективності державного управління у страховій галузі”, - йдеться в повідомленні.
Страховики зазначають, що протягом двох останніх років страховий ринок характеризується зростанням операцій фіктивного страхування, необґрунтованим впровадженням обов'язкових видів страхування, демпінгом, проблемами у сфері регулювання посередницької діяльності.
На думку Ліги, розвитку ринку також заважає наявність значної кількості страхових компаній.
Читайте такожСтрахові компанії будуть щорічно проходити тести на фінансову стійкість
Серед основних пропозицій ЛСОУ - розробка Програми розвитку ринку страхового ринку на 2014-2020 роки, проекту Закону України «Про страхування», внесення змін у Податковий кодекс України та низку інших законодавчих актів, що стосуються страхування життя, ОСАГО, медичного та пенсійного страхування.
«Враховуючи економічну ситуацію в Україні й ті фактори, що впливають на подальший розвиток страхового ринку, пропозиції, підтримані президією ЛСОУ, можуть стати відправною точкою стабілізації та нормалізації ситуації на страховому ринку України», - цитує прес-служба президента Ліги Наталію Гудиму.
Страховики зазначають, що проблеми страхового ринку України є наслідком безсистемного розвитку вітчизняної економіки, тому страхування на сьогоднішній день лише частково виконує свою соціально-економічну роль і не є значущим елементом розвитку фінансового сектора.
Як повідомляв УНІАН, валовий обсяг страхових платежів, залучених українськими страховиками в 2013 році порівняно з 2012 роком, за попередніми даними, знизився на 5,5% - до 20,325 млрд грн.