Ангела Меркель / REUTERS

Керівництво партій урядової коаліції Німеччини - блоку консервативних партій ХДС/ХСС і Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) - погодило пакет фінансових стимулів для пожвавлення економіки країни. Досягнутий ввечері середи, 3 червня, після 12-годинних консультацій компроміс передбачає пакет заходів на загальну суму 130 мільярдів євро.

Читайте такожЕкономіка Австралії скоротилася вперше за 29 років

Погоджені заходи мають на меті подолання економічних наслідків пандемії COVID-19, зазначила канцлерка ФРН Анґела Меркель у спілкуванні з журналістами в Берліні. Передбачені заходи будуть реалізовані до кінця поточного року та у 2021 році, передає “Німецька хвиля”.

Відео дня

"Ми маємо впоратися з найтяжчою економічною кризою в історії ФРН. Ми прагнемо разом вийти знову сильними (з кризи. - ред.)  і для цього ми сьогодні заклали хороший наріжний камінь", - переказав слова Меркель у дописі в соцмережі Twitter речник німецького уряду Штеффен Зайберт.

Загалом документ містить 57 пунктів. Серед основних заходів - зниження податку на додану вартість (ПДВ) з 19 до 16 відсотків з 1 липня до кінця 2020 року. Пільгова ставка ПДВ упродовж цього періоду теж буде знижена - з 7 до 5 відсотків.

Родини з дітьми отримають одноразову виплату в розмірі 300 євро на кожну дитину. Ці кошти виділятимуть лише родинам з середніми й низькими доходами. Крім того, передбачається також додаткові податкові пільги для одиноких батьків, передає інформагенція dpa.

У 2021 році за рахунок державних субсидій будуть знижені ціни на електроенергію для населення і бізнесу.

У документі також передбачена додаткова допомога для галузей економіки, що найбільше постраждали від локдауну - перш за все туристичного та ресторанного бізнесу. На ці цілі закладено до 25 мільярдів євро, кошти повинні допомогти запобігти хвилі банкрутств малих та середніх підприємств.

Німецьким громадам уряд у Берліні пообіцяв надати механізми компенсацій втрат від зниження податкових ставок. Водночас федеральний уряд дав зрозуміти, що не збирається перебирати на себе борги громад, котрі ті накопичили ще до нинішньої кризи.

Крім того, канцлерка Меркель наголосила, що ухвалені заходи не оминуть такі питання як захист клімату, модернізацію й діджиталізацію. Наприклад, доплати при купівлі автомобілів виділятимуться тільки в разі придбання електрокарів або автомобілів-гібридів, їх навіть суттєво підвищать.

Також передбачається держфінансування на розбудову мережі електрозаправних станцій та підтримку досліджень з метою розробки ефективних акумуляторних батарей.

Для фінансування заходів федеральний уряд повинен вдатися до запозичень.