фото УНІАН

Колишній керівник Державної архбудніспекції Олексій Кудрявцев вважає, що передусім необхідно переформатувати ДАБІ аж до її ліквідації: «Все, що несе корупційні ризики, має бути ліквідоване!»

Цими міркуваннями він поділився у своєму блозі на ресурсі «Цензор».

Водночас варто радикально змінити й спростити систему дозволів на будівництво та контролю, наполягає Кудрявцев. 

Відео дня

«Дозволи забудовник має отримувати автоматично – через електронний кабінет. Так само автоматично можна отримувати сертифікат про введення в експлуатацію. Такий собі будмайданчик у смартфоні. При цьому варто втілити контроль за будівництвом за поетапним принципом. Інспектор не втрачає будмайданчик з поля зору. Але з’являється там лише декілька разів за все будівництво, супроводжуючи його з моменту котловану до самої здачі. Цього достатньо, щоб побачити всі проблеми, які є, й допомогти забудовнику їх усунути. Інспектор не має права «кошмарити» забудовника. Зі свого боку забудовник не може не допустити інспектора на майданчик (що зараз практикується нерідко)»,-- пише автор блогу.

Другим кроком він вважає прозорість: всі послуги, які держава надає учасникам ринку, мають стати максимально доступними й  прозорими. Всі дії контролюючих органів мають бути зрозумілими для кожного забудовника.

Також необхідно запровадити принцип справедливого та рівного ставлення до всіх учасників ринку. «Слід скасувати практику відмов в отриманні дозволів та інших документів з надуманих підстав. Єдині правила гри для всіх, ким би не був замовник чи яким би не був об’єкт будівництва. Єдина умова – відповідність пакету документів вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності. Крапка»,-- наголошує експерт.

Четвертим кроком він називає зміну ДБН, маючи на увазі системне реформування  державних будівельних норм із запровадженням параметричного підходу.

 «Насправді, все просто. Будувати красиво, чесно, по-людяному – можна. Будувати так, щоб не спотворювати прекрасне лице наших історичних міст,-- необхідно. Будувати так, щоб нашими новобудовами пишались діти, – треба. Чи вдасться все це зробити? Дуже сподіваюсь. У нас немає іншого виходу». - завершує Кудрявцев.