Аналітики зазначили успішні підприємства не мають причин затягувати зі звітністю / фото ua.depositphotos.com

Відповідно до фінансових звітів держкомпаній за 2024 рік, 41% держпідприємств виявилися збитковими, повідомляє платформа "Опендатабот".

При цьому експерти CASE Україна у своєму Telegram-каналі відмічають, що реальний відсоток збиткових підприємств ще вищий, оскільки мають враховуватися і ті компанії, які звітність взагалі не подали. За даними "Опендатабот", таких підприємств налічується 963.

Як підкреслюють аналітики, успішні підприємства не мають причин затягувати зі звітністю, адже це є законодавчим обов’язком.

Відео дня

За даними "Опендатабот", ТОП-5 збиткових підприємств з числа тих, що подали звітність, є:

  • Східний гірничо-збагачувальний комбінат - 1,2 млрд грн збитків;
  • Аеропорт "Бориспіль" - 1,1 млрд грн;
  • Регіональні електричні мережі - 732 млн грн;
  • "Львіввугілля" - 301 млн грн;
  • Енергоринок" - 261 млн грн.

Водночас, найкращі результати продемонстрували: Павлоградський хімічний завод (отримала 6 млрд грн прибутку у 2024 році), Адміністрація морських портів України (2,7 млрд грн), "Ліси України" (2,5 млрд грн), "Укрспецекспорт" (94 млн грн).

Бізнес в Україні під час війни

В Україні з січня по квітень цього року відкрилося майже 82 тисячі нових фізичних осіб-підприємців. При цьому майже 120 тисяч підприємців припинили свою діяльність. Таким чином на один новостворений бізнес припадає 1,5 закритих.

У квітні повідомлялося, що вітчизняні стартапи все частіше переносять свої головні офіси за кордон та уникають згадок про своє походження. При цьому більшість співробітників залишаються в країні. Вже понад 90% таких компаній змінили місце реєстрації на іноземне.

Вас також можуть зацікавити новини: