Ілюстрація REUTERS

Європа може допомогти Україні наростити економічний та промисловий потенціал, якщо вдасться до повної заборони на експорт російської металопродукції. Це у подальшому допоможе тій же Європі знизити обсяги фінансування для України. Таку думку висловив керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів Андрій Забловський. 

"Ми дуже залежні від зовнішньої допомоги, і ми її цінуємо. Але для того, щоб далі ми залежали менше, нам треба розвивати внутрішній економічний, промисловий потенціал. Повна заборона на російську металопродукцію, з одного боку, дасть нам можливість швидше економічно інтегруватися у Європейський Союз. З іншого боку – забезпечить нас необхідним фінансовим ресурсом", – переконаний Забловський. 

Він пояснив: працююча економіка дозволить Україні менше залежати від фінансової допомоги інших країн, та головне – дасть нам ресурсну основу для продовження війни і перемоги. 

Відео дня

"Це ресурсна війна. І чим більше у нас буде економічного ресурсу, тим більше ми зможемо цей ресурс використати для пришвидшення нашої перемоги. Тому ми можемо на переговорному рівні комунікувати цю тезу нашим європейським колегам. Вже пройшов той період, коли нас емоційно сприймали, і за рахунок цього простіше давали допомогу. Зараз потрібні аргументи. І вони у нас є – адже за рахунок заміщення російської продукції, ЄС зможе підтримати українську промисловість. Тобто, ми будемо самі собі заробляти, сплачувати податки та створювати нові робочі місця. І в тому числі це можливість підвищити конкурентоспроможність нашої економіки як результат подальшої економічної інтеграції до Європейського Союзу. Тобто, пряма можливість для української економіки стати ближче до європейської", – резюмував Забловський. 

Нагадаємо, у грудні ЄС запровадив 12 пакет санкцій проти рф. Пакет передбачає заборону на імпорт російського чавуну та відновлюваного заліза, однак ця заборона запрацює тільки через 2 роки. Водночас, була продовжена дія квот на російські сляби ще на чотири роки. Попередні санкції на імпорт слябів запровадили у жовтні минулого року, у рамках 8-го пакета санкцій: тоді було ухвалено рішення, що він може тривати до кінця вересня 2024-го у межах встановлених квот, а з 1 жовтня 2024 року імпорт має припинитися. Однак 12-й пакет санкцій фактично послабив раніше введені обмеження.