Ілюстрація REUTERS

Американський технологічний гігант Facebook подав позов проти регуляторів ЄС щодо доступу до документів компанії в рамках триваючого антимонопольного розслідування.

Про це повідомляє Euractiv.

Читайте такожУ США бариста отримав $50 тисяч чайових за відмову обслуговувати клієнтку без маски

Відео дня

Причина конфлікту

З минулого року правоохоронні органи ЄС перевіряють Facebook на предмет практики, пов'язаної з використанням даних в додатках, а також перевіряють, як компанія управляє своїм онлайн-ринком.

В ході поточних розслідувань ЄС з'ясувалося, що Facebook апелює до права Комісії на доступ до тисяч "небажаних" документів, що містять "вкрай особисту інформацію", підтвердила компанія.

Джерело, знайоме з цим питанням, повідомило, що Комісія вимагала доступу до документів Facebook з більш ніж 2500 пошукових потоків, включаючи дуже широкі критерії ключових слів.

Особиста інформація клієнтів

"За таких умов це дасть сотні тисяч документів. Багато з них будуть містити особисту інформацію, яка абсолютно не стосується справи", - сказав джерело.

Більш того, з моменту початку розслідувань Facebook надав Комісії понад 300 000 документів, але компанія заявляє, що ще тисячі, запитані керівником ЄС, можуть поставити під загрозу конфіденційну особисту інформацію, не буде сприяти продовженню розслідування.

Джерело додало, що багато документів, зазначених у запиті Комісії, включають такі статті, як медичні записи співробітників, інформація про догляд за дітьми та дані, що стосуються приватних інвестицій і страхування.

Компроміс

За даними ЗМІ, Facebook був готовий розкрити інформацію регуляторам ЄС, але тільки у форматі так званої "кімнати даних", захищеного віртуального простору, заповненого конфіденційною інформацією, яка не може бути скопійована або збережена третьою особою, яка має доступ.

Однак два джерела підтвердили, що Комісія відмовилася від можливості доступу до документів у цьому форматі, вимагаючи передачі копій.

В результаті Facebook оскаржив запити Комісії в Загальному суді ЄС, подавши скаргу, стверджуючи, що вимоги виходять за рамки антимонопольного розслідування та непропорційні те, що необхідно для проведення поточних розслідувань.

Зі свого боку, представник Комісії заявив, що виконавча влада буде "захищати свою справу в суді" і що "розслідування можливого антиконкурентної поведінки Facebook триває".

Хронологія подій

Facebook, згідно з даними опитування ADL, проведеного в США у 2019 році, став соціальною мережею, де 55% американців стикалися з мовою ненависті та цькуванням.

Соціальна мережа потрапила під дедалі більший тиск вимог розібратися з ненавистю і дезінформацією в останні місяці після того, як її конкурент Twitter почав додавати спеціальні позначки на фальшивих інформаціях. Зокрема, таку відмітку він прикріпив до деяких заяв Дональда Трампа. Засновник і генеральний директор Facebook Марк Цукерберг відмовився боротися з хибними повідомленнями від американського президента, попри заклики більш ніж 100 вчених, протести працівників Facebook і критику з боку громадянського суспільства.

23 червня 2020 року кілька компаній зупинили свою рекламу на Facebook з-за того, що соціальна мережа не змогла розібратися з мовою ненависті на своїй платформі.