
Скасування жовтого сигналу світлофора на українських дорогах не знизить аварійність, оскільки відсутнє покарання за порушення правил дорожнього руху.
Читайте такожВ Україні хочуть скасувати жовтий сигнал світлофора
Про це заявив експерт в області ДТП і генеральний директор експертної компанії "DEKRA Експерт Україна" Олег Голубенко на прес-конференції.
"Миготливий жовтий сигнал світлофора є такою ж забороною, як і червоний. Всього лише потрібно на проблемних аварійних ділянках поставити фотофіксацію проїзду на миготливий жовтий сигнал світлофора. От і все. Але не скасовувати жовтий сигнал світлофора", - сказав він.
За словами Голубенка, обмеження швидкості в населених пунктах з 60 км до 50 км водії не дотримуються через відсутність покарання.
"Якщо після зеленого буде загорятися одразу червоний, то від цього не припинять порушувати. Звичайно, якщо за це не почнуть карати. Це як обмеження швидкості в населених пунктах з 60 км до 50 км. Обмеження ввели, а фото-, відеофіксацію не ввели. І скажіть, хто зараз їздить 50 км на годину?", - зазначив він.
Голубенко додав, що на сьогоднішній день у всіх європейських країнах є режим миготіння жовтого сигналу світлофора.
Як повідомляв УНІАН, сьогодні стало відомо, що Кабінет міністрів України вивчає питання скасування жовтий сигнал світлофора на дорогах у зв'язку з випадками ДТП через проїзд на жовте світло.
Вранці 17 квітня у Кривому Розі (Дніпропетровська область) в результаті зіткнення автомобіля Маzdа, маршрутки і автобуса, що перевозив співробітників одного з місцевих підприємств, 8 осіб загинули, 16 постраждалих госпіталізовано.
Того ж дня поліція повідомила про підозру водія автомобіля Маzdа, який скоїв смертельне ДТП.
На початку листопада 2017 року, після резонансної ДТП в Харкові, коли загинули 6 людей, Кабінет міністрів України на своєму засіданні ініціював ряд змін у законодавство та нормативно-правові акти для підвищення безпеки на дорогах.
Тоді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував, щоб термін дії водійського посвідчення для особи, яка отримала його вперше, становив 2 роки. При цьому він заявив, що якщо протягом 2 років особа вчиняє не більше двох порушень, то після цього видається посвідчення водія на 30 років, без необхідності здавати на права.
Також Аваков запропонував знизити максимальну швидкість руху в населених пунктах України з 60 км/год до 50 км/год і збільшити розмір штрафів за перевищення швидкісного режиму.