За законопроект проголосували 293 депутати / фото УНІАН Володимир Гонтар

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про обов'язкове використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у транспортній галузі з 1 травня 2022 року.

Як передає кореспондент УНІАН, за законопроект № 3356-д проголосували 293 депутати при необхідному мінімумі 226 голосів.

Читайте такожРада відправила на доопрацювання законопроект про розведення бензину біоетанолом

Відео дня

Таким чином, пропонується визначити обов'язковий вміст рідкого біопалива (біокомпонентів) у всіх обсягах автомобільних бензинів з 1 травня 2022 року не менше 5% при абсолютній похибці ±0,5%.

Винятком є бензини з октановим числом 98 і вище, а також ті, що поставляються для потреб Міністерства оборони.

Представляючи законопроект голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус сказав, що документ є важливим для екології та розвитку аграрного сектору, оскільки його прийняття дозволить українським підприємствам виробляти біоетанол.

За його словами, в доопрацьованому законопроекті додавання біокомпонентів пропонується зробити поступовим – з 3% з 2022 року, 4% - у 2023 році та 5% надалі.

"Це означає, що абсолютно спокійно будуть їздити всі автомобілі, що така практика існує в Європі. Ми отримали лист від Енергетичного Співтовариства, що цей законопроект відповідає європейській практиці", - сказав він.

Згідно з текстом законопроекту, також буде введено облік вмісту рідкого біопалива згідно із затвердженим профільним міністерством порядку. Суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва та імпорту палива, а також торгівлю ним, зобов'язуються не пізніше 1 липня року, наступного за звітним, надавати адміністратору обліку інформацію про фактичний вміст біокомпонентів.

Нульова ставка екологічного податку

Міністерство енергетики запропонувало законопроект, яким пропонується встановити нульову ставку екологічного податку на виробництво енергії з біопалива. Прийняття цього законопроекту сприятиме збільшенню виробництва енергії з біопалива в Україні та подальшій відмові від викопних видів палива.