Доцент обчислювальної нейробіології Массачусетського технологічного інституту Роберт Янг провів експеримент у Minecraft у рамках свого стартапу Altera.
Видання MIT Technology Review повідомляє, що вчені створили сервер у Minecraft і населили його персонажами, керованими штучним інтелектом. Загалом в експерименті бере участь до 1000 лінгвістичних моделей.
Дослідники задали нейромережам промпт на різні професії та риси характеру. Так, у віртуальній громаді з'явилися будівельники, фермери, торговці, дослідники, воїни і багато хто ще. Згодом ШІ сам придумував собі заняття, ґрунтуючись на геймплеї Minecraft.
Вчені хотіли зробити суспільство трохи більш розвиненим і тому ввели податки для населення. Водночас самі жителі могли голосувати за їхнє підвищення або ж зниження. Моделі змінювали свою думку з приводу оподаткування залежно від свого кола спілкування.
В одній з ітерацій дослідники спостерігали, як одна група ШІ прийшла до концепту жартів і розіграшів інших жителів громади, а інша різко занепокоїлася проблемами екології світу Minecraft.
В іншому випадку вже самі організатори експерименту прописали в промпті невеликої групки LLM настанову на віру в пастафаріанство, жартівливу релігію, в якій бог - це літаючий макаронний монстр. Згодом віра в пасту поширилася по всій громаді.
Сам Роберт Янг каже, що глобальна мета його досліджень - це створити штучний інтелект, який зможе щиро полюбити людину, як собака любить свого господаря.
На даний момент, у стартап Altera вкладено приблизно 11 мільйонів доларів. Серед спонсорів - колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт.
Раніше ми розповідали, що Google почав інвестувати в ядерну енергетику через ненаситний апетит штучного інтелекту.