UPEA – Українська Професійна Кіберспортивна Асоціація / фото УНІАН

Сьогодні, 17 вересня, підприємець і засновник кіберспортивного клубу NAVI Олександр Кохановський представив UPEA – Українську Професійну Кіберспортивну Асоціацію, а також поділився планами з розвитку кіберспорту в країні.

Читайте такожКіберспорт в Україні визнано офіційним видом спорту

За словами Кохановського, Україна входить у топ-10 лідируючих країн з кіберспорту.

"В Україні кіберспортивна аудиторія становить близько 2 мільйонів осіб. Основна аудиторія – це чоловіки від 16 до 36 років. Це хоч і не велика аудиторія, але ми славимося на весь світ своїми кіберспортивними компаніями. Це одна з найуспішніших кіберспортивних команд на планеті – NAVI. Турнірний оператор Starladder, турнірна платформа WePlay і студія трансляцій Maincast", – зазначив Кохановський.

Втім, попри досягнення окремих організацій, Україна ризикує втратити свої позиції у світі кіберспорту через нерозвинену інфраструктуру в самій країні та відсутність хорошої підготовки для майбутніх кіберспортсменів.

Олександр Кохановський / фото УНІАН

Тому своєю метою UPEA поставила реалізацію в найближчі 5 років важливих інфраструктурних і соціальних проєктів.

Інфраструктурні проєкти:

  • Побудувати 20 сучасних комп'ютерних клубів у найбільших містах країни;
  • Побудувати в Україні сучасну багатофункціональну кіберспортивну арену. В її будівництво буде вкладено від $20 до $40 млн;
  • Побудувати перший у світі кіберспортивний готель. Він буде створений на базі готелю "Дніпро", який вже викуплений для цих цілей за $42 млн;

"Гроші за "Дніпро" ми вже виплатили, залишилося отримати акції", – підкреслив Кохановський.

На базі готелю "Дніпро" буде побудований Esports Ready Hotel. У реконструкцію Асоціація планує вкласти $20 млн.

На організацію соціальних ініціатив, наукових та освітніх проєктів, а також на проведення в Україні турнірів UPEA планує витрачати щорічно $1-1,5 млн.

"Наше завдання потрапити в топ-5 країн з найбільш розвиненою кіберспортивною екосистемою. Встати в один ряд з США, Південною Кореєю і Китаєм", — зазначив голова правління UPEA, Олександр Кохановський.

Щоб досягти таких результатів, потрібно не лише реалізувати інфраструктурні проєкти, а й об'єднати любителів, професіоналів і державу.

Соціальні проєкти UPEA:

  • Залучення до кіберспорту військовослужбовців та учасників бойових дій в реабілітаційних цілях;
  • Залучення людей похилого віку та людей з інвалідністю для вивчення позитивного впливу ігор;

Як зазначив Кохановський, проєкти UPEA допоможуть протягом найближчих 5 років реалізувати ряд найважливіших завдань — від збільшення популярності кіберспортивних команд і турнірів до залучення інвестицій в країну.

Глобальні цілі UPEA на період з 2020 по 2025 рік / фото УНІАН

Кіберспорт у світі зайняв впевнені позиції та вже може змагатися в популярності з традиційними видами спорту.

"Топові кіберспортивні турніри вже стали більш популярними і переглядаються, ніж спортивні турніри. Фінал по League of Legends дивилося майже в два рази більше глядачів, ніж фінал NBA. Призовий фонд головного турніру з Dota 2 – The International в 2019 році склав $34 млн", - зазначив Кохановський.

За словами голови правління UPEA, всі дії Асоціації зможуть зробити позитивний вплив не лишена кіберспортивну індустрію в Україні, а й на економіку країни в цілому.

Як розвиток кіберспорту в Україні вплине на економіку:

  • Нові робочі місця;
  • Збільшення прямих іноземних інвестицій;
  • Розвиток інноваційної економіки;
  • Прямі та непрямі надходження до бюджету завдяки туризму;

Підписуйтесь на канал УНІАН Ігри в Telegram