Шкода і користь горіхів / pixabay.com

Незабаром православні віруючі зустрінуть Горіховий Спас 2022, святитимуть горіхи та готуватимуть з них корисні страви.

З одного боку, горіхи сміливо можна вживати в їжу самостійно або додавати в різні страви. Вони насичують, постачають організм корисними речовинами і навіть допомагають при профілактиці захворювань. Проте, безконтрольно горіхи їсти не можна - про це попереджають нутриціологи і фахівці зі здорового харчування.

Ірина Шеремета, експерт з харчування та фудкоуч, каже:

Відео дня

Загалом усі горіхи є корисними, містять ненасичені жири, білки, вітаміни і кожен вид має свій унікальний набір корисних мікроелементів. Однак, менш корисними горіхи може зробити метод їх приготування, а саме термічна обробка: обжарювання або запікання. Особливо обсмажування в олії. Саме після такої обробки втрачаються корисні властивості горіхів і з'являться велика кількість шкідливих для організму - трансжирів.

Вона вважає, що горіхи шкідливо вживати людям, які мають алергічну реакцію на якусь речовину в складі продукту. В даному випадку людині потрібно визначити алерген за допомогою лабораторної діагностики для того, щоб виключити його з раціону. А термічно оброблені горіхи з трансжирами не є корисними для всіх, а особливо для людей з серцево-судинними захворюваннями.

Докладніше про те, у чому шкода і користь горіхів, які вибрати для себе - читайте далі в статті.

Користь горіхів - 4 аргументи "за"

Чому горіхи корисні-думка дієтологів / pixabay.com

Продукт здатний позбавити вас від депресії або запобігти її, а також благотворно вплинути на самопочуття. Але це тільки в тому випадку, якщо горіхи складають лише частину раціону, а не його основу. 

Серед корисних властивостей горіхів дієтологи виділяють:

  • Наявність кальцію, калію, магнію, заліза, фосфору та інших мінералів. Смачні горішки також багаті клітковиною, вітамінами A, B, C, D і E. Причому, для того, щоб отримувати максимальну користь з таких ласощів, є їх потрібно в сирому вигляді.
  • Омолоджуючі властивості фісташки і пекана, які дають їм право називатися anti-age продуктами. Мигдаль містити вітаміни В3, які покращують стан шкіри, зубів, волосся і нігтів.
  • Здатність виводити з організму шлаки і токсини, містять фолієву кислоту, яка зміцнює імунітет і серцево-судинну систему. Поліненасичені жири Омега 3 сприяють схудненню, покращують стан очей і суглобів, активізують роботу мозку.
  • Анти-стрес властивості, якими володіє фісташка, волоський і кедровий горіхи. Допомагають уникнути хронічної втоми, безсоння і апатії. Благотворно впливають на щитовидну залозу.

Чим шкідливий горіх і кому варто від нього відмовитися

Кому протипоказані горіхи / pixabay.com

Незаперечна користь плодів - це не "зелене світло" до безконтрольного їх вживання. Нижчеперелічені негативні властивості проявляються, зазвичай, при передозуванні:

  • Висока калорійність - в будь-яких горіхах на 100 гр приходиться більше 500 ккал, а регулярні значні дози продукту обов'язково позначаться на фігурі.
  • Алергія. Самий підступний горіх - арахіс, який раптово може спровокувати алергію у будь-якої людини. У дітей навіть спостерігалися випадки псоріазу або екземи. Фундук протипоказаний діабетикам, а від сирого кешью можна отримати опік - під шкаралупою є таяться шкідливі речовини.
  • Негативний вплив на органи. Якщо вживати горіхи у великих кількостях або, знаючи про непереносимість, то мигдаль обов'язково "вдарить" по нирках, а фундук - по судинах.

Що буде якщо їсти горіхи кожен день - топ 5 найкорисніших

Топ 5 найкорисніших горіхів / pixabay.com
  • Фундук - допомагає при захворюваннях серця або судин, варикозі, недокрів'ї, проблемах з тиском. Лікарі рекомендують вживати фундук для профілактики онкологічних захворювань, краще - в сирому вигляді.
  • Волоський горіх рекомендований тим, хто часто скаржиться на болі в області серця, або має проблеми з щитовидною залозою. Волоський горіх покращує роботу мозку і вважається рекордсменом за вмістом Омега 3. Також корисний при хворобах шлунково-кишкового тракту, нирок і печінки.
  • Мигдаль благотворно впливає на кістки, усуває безсоння. Дієтологи радять їсти мигдаль в якості профілактики гастриту, сечокам'яної хвороби, мігрені, недокрів'ї або при захворюваннях очей.
  • Бразильський горіх - продукт, який продовжує молодість. Особливо корисний для жінок, бореться з ознаками передчасного старіння організму. Знижує ризик розвитку онкології та серцево-судинних захворювань. 
  • Арахіс покращує зір і пам'ять. Має седативний ефект, допомагає нормалізувати сон. Також ефективно втамовує голод, тому рекомендований дієтологами. 

Пам'ятайте, що безпечна і корисна норма горіхів на день - 20 грам.

Вас також можуть зацікавити новини: