Ілюстрація / REUTERS

Чоловік, інфікований новим коронавірусом, прилетів з Італії.

Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав журналістам голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Читайте такожВ Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу

Відео дня

За його словами, цей чоловік 29 лютого "прилетів з Італії до Румунії, а в Румунії сів на свою машину і повертався додому в Україну".

Як сказав Радуцький, на кордоні з Україною його зупинив санітарний контроль, і "в нього була підвищена температура, був сухий кашель, тому він одразу був доправлений на домашню ізоляцію під контроль сімейного лікаря".

За словами Радуцького, зі слів хворого, він не контактував ні з ким в Україні, тому що перебував "під домашньою ізоляцією".

1 березня, "коли йому стало трошки гірше, він був госпіталізований. Сімейний лікар послав до нього спеціалізовану машину, яка його госпіталізувала в інфекційне відділення, де спочатку були проведені тести на різні види грипу, але вони були негативні. Після того був зроблений тест на коронавірус, і референт-лабораторія в Києві підтвердила випадок коронавірусу", - повідомив голова профільного комітету.

Як зауважив Радуцький, чоловік перебуває у задовільному стані, ускладнень, які можуть виникати при цьому вірусі, зокрема вірусна пневмонія, немає. "Цей випадок підтверджений, все робиться за ВООЗівськими протоколами, усе чітко спрацьовано", - запевнив він.