Зеленський звернувся до українців / фото president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у своєму новому відеозверненні оцінив ситуацію в медичній сфері.

«Зазвичай ми звертаємося до лікарів по допомогу. Сьогодні про допомогу благають вони», – так про глобальну ситуацію в українській медицині під час другого етапу реформи висловився Зеленський, йдеться в повідомленні ОП в Telegram.

Читайте такожЗеленський передрік Україні банкрутство й злидні без підтримки МВФ

Відео дня

Зеленський зауважив, що сьогодні тема COVID-19 заполонила весь простір, але не можна забувати про глобальну ситуацію в медичній галузі України, адже сьогодні "наші медики опинилися під ударом".

"Фейсбук, Інстаграм та мій робочий стіл заповнені зверненнями лікарських колективів з усіх куточків нашої країни. Всі вони стосуються другого етапу медичної реформи.... Ми створили робочу групу, куди увійшли академіки, професори та заслужені лікарі нашої країни. Вони спільно з новим керівництвом МОЗу проаналізували стан речей. Правда полягає в тому, що реформа має як великі плюси, так і очевидні мінуси", - заявив глава держави.

За словами Зеленського, завданням є зберегти всі позитивні моменти і терміново виправити помилки.

"Зокрема через новий механізм фінансування може бути звільнено близько 50 тисяч медиків та закрито 332 лікарні по Україні. Майже тисяча лікарень отримає набагато менше грошей, ніж у минулому році. Під загрозою опинились екстрена медична допомога, багатопрофільні лікарні, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби. Все це викликає ряд запитань. Чому замість того, щоб рятувати життя інших людей, медики змушені думати про власне виживання? Чому тарифи складали не профільні лікарі, а чиновники, без глибинного розуміння процесу? Яким чином один виклик швидкої фактично оцінили аж у 75 гривень?", - запитав Зеленський.

Серед іншого, він зауважив, що обласні дитячі лікарні недоотримають майже 200 млн грн, а більшість протитуберкульозних лікарень і диспансерів - на межі закриття.

"Я не можу всього цього допустити. Я не можу допустити скорочення бригад швидкої допомоги... Я не можу допустити, щоб кваліфіковані дитячі лікарі поїхали за кордон і було катастрофічне зростання дитячої смертності. Або щоб у найближчі два роки захворюваність на туберкульоз зросла на третину. Ми не можемо всього цього допустити, бо інакше це буде називатися не реформа, а диверсія", - наголосив президент.

"Я закликаю міністра охорони здоров’я, голову профільного комітету Верховної Ради України та головного санітарного лікаря України невідкладно запропонувати шляхи вирішення цих питань. Нам потрібне не згортання реформи, а її покращення. Визнання помилок та їх виправлення", - заявив Зеленський.

За його словами, від початку епідемії коронавірусу він бачить, що українська медична галузь "не просто вразлива, а фактично перебуває за крок від коми".

Як відомо, від 1 квітня 2020 року в Україні стартував другий етап реформи системи охорони здоров’я. Він полягає у тому, що практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни будуть отримувати кошти за прямим договором з НСЗУ.