Комаровський назвав відмінність Омікрона від Дельти / фото УНІАН

Коронавірус штаму "Омікрон" менш важкий, ніж штам "Дельта". Однак у першого різновиду є свої особливості і найсерйозніша в тому, що "Омікрон" поширюється набагато швидше всіх відомих штамів коронавірусу.

Про це повідомив популярний український лікар Євген Комаровський в ефірі "Україна 24".

Комаровський вважає, що цим штамом перехворіє швидше за все весь світ, оскільки він більш заразний.

Відео дня

"Заразність в 3-4 рази вище, ніж у "Дельти", тобто це наближається по заразності приблизно до кору. Вціліти від "Омікрону" практично нереально - ніякі маски, обмеження нас не рятують. "Омікрон" прийде в кожну носоглотку", - зазначив фахівець.

За словами Комаровського, у Вашингтонському університеті дали прогноз по Омікрону і науковці вважають, що в найближчі три місяці цим штамом захворіє така ж кількість людей, скільки перехворіло на коронавірус за два роки.

Читайте також"Ви вбиваєте людей": Комаровський жорстко відчитав медика-"антивакцинаторку" (відео)

"Вони чекають захворювання близько 3 млрд людей. Він протікає легше, але кількість хворих така, що лікарні будуть забиті і всім вистачить роботи", - зазначив лікар.

У Південній Африці, де вперше був виявлений Омікрон, вже заявляють про різке падіння захворюваності. І це при тому, що там не було строгих локдаунів і ніхто особливо дисципліну не дотримувався.

"Практично всі жителі країни мають за великим рахунком антитіла. Тому у них Омікрон сильно не розгулявся. Я вас запевняю, що знайти в Україні людей, у яких немає антитіл, досить складно, тому що всі наші локдауни носили умовний характер... Всі, хто хотів виходити з дому, вже з коронавірусом зустрілися", - вважає Комаровський.

Він підкреслив, що коронавірус в будь-якому вигляді - смертельно небезпечне захворювання для літніх людей. Тому потрібно обов'язково вакцинуватися і в деяких випадках бустерна доза вакцини важлива.

Нагадаємо, раніше УНІАН писав, що в Україні виявлено новий варіант штаму коронавірусу COVID - 19 "Дельта", який активно поширюється в Росії і характеризується високою смертністю.

Мутація коронавірусу: що варто знати