Експерти пояснили, чому більшість чоловіків полігамні / фото ua.depositphotos.com

Грецький термін "полігамія" означає численний шлюб. Іслам служить яскравим прикладом цього явища. У прихильників цієї релігії є законне право мати відразу кілька дружин і вступати з ними в інтимний зв'язок, коли заманеться. Чому ж чоловікам часто недостатньо однієї жінки - пропонуємо детальніше розібратися.

На тему полігамності чоловіків проводяться численні дослідження, результати яких вказують на те, що у чоловіків на генетичному рівні закладено прагнення до різноманітності, пише Pronedra.

Якщо звернутися до історії, то найбільш відомими ловеласами були саме чоловіки. Науковці з різних галузей присвячують свої наукові праці чоловічій непостійності, по науковому – полігамності, і до єдиної думки досі не дійшли. Але найцікавіша точка зору біологів: вони вважають, що чоловіча полігамія родом з тваринного світу. Нібито поведінкою чоловіка управляє просоціальний гормон аргінін-вазопресин. Коли у чоловіка з його партнеркою починаються проблеми у стосунках, шкідлива дія цього гормону штовхає його на зраду пасії.

Відео дня

Психоаналітики ж стверджують, що полігамність – не тільки чоловіча риса: підтримувати стосунки з декількома партнерами може і жінка, адже це закладено природою. Суспільство диктує, щоб ці позиви стримувалися, але не всі дотримуються моралі.

Читайте такожНазвано п'ять дивних сексуальних традицій із різних країн

Американський психолог Ендрю Смайлер припустив, що в процесі еволюції чоловік прагне до моногамії та сімейного життя з коханою, а те, що йому мало однієї жінки – лише наслідок його пошуків єдиної та неповторної.

У цілому з точки зору психологів, чоловіча полігамія викликається:

  • психологічними проблемами у сім'ї – чоловікам легше сходити "наліво" та втішитися новою жінкою, ніж з'ясувати стосунки та розбиратися зі старою;
  • вихованням – приклад батька або його відсутність можуть привести чоловіка до переконання необхідності самоствердження через представниць прекрасної половини людства.

Опитування, проведені соціологами, дали цікавий результат: виявилося, що зраджують в основному ті чоловіки, чий рівень IQ нижче 110. Представники сильної статі з високими показниками інтелекту є прихильниками моногамії в стосунках.

Статистичні дані американських досліджень говорять, що понад 70% чоловіків не терплять одноманітності та не проти завести інтрижку з симпатичною незнайомою дівчиною. Чи можна вірити таким показникам? Адже кожен з опитаних каже те, що неможливо перевірити.

У будь-якому випадку потрібно змиритися з тим фактом, що полігамія міцно вкоренилася у наше інтимне життя. Але, якщо є можливість стримати свою пристрасть, то краще це зробити, щоб не зіпсувати стосунки, над якими ви працювали.

Вас також можуть зацікавити новини