Через вплив токсичних речовин у світі щорічно помирають 1,7 млн дітей до п'яти років - експерт

14:07, 19 вересня 2017
Зарубіжні новини
217 0

У всіх країнах від шкідливого забруднення помирають, насамперед, бідні люди, а зростання захворюваності в 90 % припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу.

Фото Світового банку

Через вплив токсичних речовин у світі щороку помирають 1,7 млн дітей у віці до п'яти років.

Про це заявив спецдоповідач з питання про токсичні відходи Баскут Тунджак, повідомляє Центр новин ООН.

За його словами, вплив хімічних відходів, можливо, одна з найбільш поширених причин хвороби і смерті, при цьому в найбільш вразливому становищі перебувають малозабезпечені, діти і представники етнічних меншин, які не мають можливості протистояти інтересам великого бізнесу.

Читайте такожНеінфекційні захворювання щорічно забирають життя 15 мільйонів людей - ВООЗ

«Незаможні у всьому світі більше за інших піддаються шкідливому впливу токсичних відходів. У всіх країнах від шкідливого забруднення помирають насамперед бідняки, а зростання захворюваності у 90% випадків припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу», - сказав Тунджак.

За словами спецдоповідача, педіатри називають вплив токсичних хімікатів на дітей «прихованою пандемією».

Останнім часом обсяги використання хімічних речовин різко зросли. Зараз у світі щорічно використовується приблизно 400 млн тонн таких речовин. Для порівняння, в 1930 році було використано не більше мільйона тонн пестицидів та інших хімікатів.

Експерт зазначив, що кількість хворих на рак дітей збільшувалася в періоди різкого зростання використання промислових хімікатів. На його думку, це збільшення не можна пояснити винятково генетичною схильністю чи способом життя.

Тільки через отруєння свинцем у 600 тисяч дітей щорічно розвиваються незворотні розумові розлади.

Звітуючи про візит до Великої Британії, Тунджак наголосив, що уряд цієї країни ефективно знижує загрози, пов'язані з токсичними речовинами. При цьому британська влада не може впоратися з проблемою забруднення повітря, що призводить до хвороб, які забирають до 40 тисяч життів на рік.

Експерт також висловив побоювання, що вихід Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу може погіршити ситуацію з токсичними відходами в цій країні. Він наголосив, що британський уряд не розробив планів зі створення органів, які виконуватимуть функції структур ЄС, що захищають населення від впливу небезпечних речовин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter