Хропіння уві сні збільшує ризик госпіталізації та смерті від COVID-19 / фото ua.depositphotos.com

Обструктивне апное та інші розлади сну, які перешкоджають нормальному диханню, можуть значно погіршити перебіг коронавірусу.

Як стверджують фахівці Клівлендської клініки після вивчення медкарти близько 5,4 тисячі пацієнтів, які раніше проходили обстеження у зв'язку з різними порушеннями сну, у 1,9 тисячі з них підтвердився коронавірус, середній вік хворих становив 56 років, пише 24 канал з посиланням на JAMA.

Медики зробили висновок, що ці розлади загалом не впливають на ризик зараження. Але разом з тим у пацієнтів, які страждають на апное та інші порушення, пов'язані з гіпоксією (затримкою дихання) уві сні, ймовірність потрапити до лікарні та померти виявилася на 31% вищою у порівнянні з людьми, які не мали цих розладів.

Відео дня

Читайте такожАмериканські науковці назвали два ковід-симптоми, при яких потрібно негайно викликати "швидку"

Цей ризик залишився дуже високим навіть після коригування даних з урахуванням різних факторів, включаючи індекс маси тіла, шкідливі звички та хронічні захворювання.

"Наші результати показують, що гіпоксія уві сні пов'язана з прогресуванням гіпоксичного інсульту при COVID-19", – наголосили науковці.

Науковці зазначили, що причиною цього може бути дефіцит кисню, необхідний для підтримки клітин і тканин організму.

Зазначимо, синдром обструктивного апное сну (СОАС) – це порушення, яке характеризується частими зупинками дихання людини, яка спить, і супроводжується сильним хропінням.

Ці перерви перекривають надходження кисню в організм та блокують своєчасне виділення вуглекислого газу. Щоб відкрити дихальні шляхи, мозок викликає коротке пробудження, через це сильно погіршується якість сну.

Нещодавно науковці з'ясували, що найкраще лягати о 22-23 годині вечора, це може покращити сердечне здоров'я людини. 

Вас також можуть зацікавити новини