Журналістам перешкоджали виконувати свої трудові обов'язки / Фото: ТВЦ

Державне бюро розслідувань вивчає законність дій правоохоронців щодо журналіста Богдана Кутєпова за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством.

"Слідчі Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань розпочали досудове розслідування за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувались насильством (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України)", - повідомляє прес-служба ДБР.

Також в повідомленні йдеться, що кримінальне провадження відкрито на підставі повідомлень у ЗМІ про цей інцидент.

Відео дня

Читайте такожУ поліції встановлюють обставини нападу "копів" на журналістів біля Кабміну

"За повідомленням у засобах масової інформації, 29 квітня близько 12:00 у місті Києві біля будівлі Кабінету міністрів України працівники поліції перевищили свої службові повноваження та завдали тілесні ушкодження журналісту "Громадського телебачення", - повідомляють у ДБР.

У разі доведення вини правоохоронцям загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Як повідомляв УНІАН, журналіст Кутєпов на своїй сторінці у Facebook виклав відео інциденту за участю співробітників спецпідрозділу ТОР, які під час прямого ефіру напали на знімальну групу в Маріїнському парку, штовхали, матюкалися та зламали апаратуру.

Згідно з відео інциденту, до Кутєпова та ще одного журналіста Нікіти Мекензіна підійшли працівники ТОР з вимогою не стояти на схилі пагорба, де "зелена територія", а перейти на тротуар. На зауваження журналіста, що він виконує свою роботу - знімає мітинг підприємців під Кабінетом міністрів, поліцейські відреагували агресивно. Один з них заявив: "Я послєдній раз прошу!", після чого почав штовхати журналіста і висловлюватися нецензурно.

Як видно на відео, правоохоронці вимагали припинити зйомку, потім знову почали штовхати журналіста, зламали стабілізатор до відеокамери. При цьому співробітники поліції відмовилися представитися.

Знімальна група викликала поліцію у зв'язку з інцидентом.

Своєю чергою в поліції заявили, що встановлюють обставини інциденту між співробітниками ТОР патрульної поліції та журналістами у столичному Маріїнському парку. Для з’ясування всіх обставин на місце події прибула слідчо-оперативна група Печерського управління поліції. Проводиться перевірка, матеріали якої будуть передані до Державного бюро розслідувань для прийняття процесуального рішення.