этот материал доступен на русском

У НАТО підтвердили прагнення України до набуття членства в Альянсі - декларація

19:12, 11 липня 2018
Політика
879 0
Ілюстрація / REUTERS

В Організації Північноатлантичного договору (НАТО) в рамках саміту, що проходить у Брюсселі за участі голів держав і урядів країн-членів Організації, підтвердили прагнення України до набуття членства в Альянсі.

Про це йдеться у декларації саміту НАТО, опублікованій на сайті Організації.

«Незалежна, суверенна і стабільна Україна, рішуче віддана демократії і верховенству права, має ключове значення для євроатлантичної безпеки. Наша позиція непохитна у нашій підтримці права України вирішувати своє власне майбутнє та зовнішньополітичного курсу, вільного від зовнішнього втручання», - зазначається у декларації.

Читайте такожУ НАТО пояснили рішення щодо України, спростувавши заяву Угорщини

«Враховуючи знову підтверджені прагнення України щодо членства у НАТО, ми дотримуємося наших рішень, ухвалених на саміті у Бухаресті (у 2008 році - УНІАН) та наступних самітах», - наголошується у документі.

У декларації підкреслюється, що «успіх у широкомасштабних реформах, в тому числі у боротьбі з корупцією, та забезпечення інклюзивного виборчого процесу, що ґрунтуватиметься на демократичних цінностях, на повазі до прав людини, до меншин та верховенства права, матиме вирішальне значення з метою закладення основи для заможної і мирної України, яка міцно укріпиться серед європейських демократій, відданих спільним цінностям».

У декларації вітається істотний прогрес, досягнутий Україною, особливо у контексті ухвалення закону про Вищий антикорупційний суд та закону про національну безпеку.

Як повідомляв УНІАН, політика НАТО щодо України була закладена в декларації саміту в Бухаресті у 2008 році. «НАТО вітає євроатлантичні прагнення щодо членства в НАТО України та Грузії. Сьогодні ми дійшли згоди, що ці держави стануть членами НАТО. Обидві країни зробили цінні внески в операції Альянсу. Ми вітаємо демократичні реформи в Україні та Грузії та з нетерпінням очікуємо на проведення вільних та чесних парламентських виборів в Грузії в травні. ПДЧ буде наступним кроком для України та Грузії на їх шляху до членства. Сьогодні ми чітко заявляємо, що ми підтримуємо заявки цих країн щодо ПДЧ», - йдеться в документі.

Раніше повідомлялося, що генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Йенс Столтенберг не очікує, що на саміті НАТО буде ухвалено рішення про приєднання України до Програми посилених можливостей.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter