Україна мінімізувала свою участь у роботі СНД / фото УНІАН

Кабінет Міністрів України перевіряє 236 договорів, до яких Україна приєдналася в період своєї участі у Співдружності незалежних держав, з метою їхньої денонсації.

Як передає кореспондент УНІАН, про це речник МЗС України Катерина Зеленко сказала на прес-конференції.

Читайте також"Не при Путіні": російський політолог спрогнозував, коли Україна і РФ подружаться

Відео дня

"Щодо виходу з СНД - ми фактично завершили вихід з Співдружності незалежних держав. Від початку агресії можна говорити про те, що Україна фактично мінімізувала до критично необхідного мінімуму свою участь у роботі співдружності", - заявила Зеленко.

"Російській стороні відомо, що Україна припинила участь у всіх координаційних органах СНД. Як ви знаєте у серпні 2018 року було закрито постійне представництво України при координаційних інститутах Співдружності у місті Мінськ", - заявила вона.

Наразі Кабінет міністрів України започатковує інвентаризацію угод, підписаних Україною за час участі у СНД.

"Це величезна кількість документів. Лише 236 договорів, які потребують відповідної перевірки і інвентаризації з тим, щоби бути денонсованими", - заявила Зеленко.

Також за її словами, роботу з перегляду угод економічного характеру координуватиме Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, а усі інші договори - МЗС України.

Вона нагадала, що процес денонсації договорів - це дуже тривала процедура, яка потребує не лише міжвідомчого узгодження, а також оцінки і аналізу економічних, правових та гуманітарних наслідків внаслідок виходу з угод.

"Станом на зараз можна говорити про те, що нами будуть прийматись рішення про припинення дії тих договорів, які ніяким чином не перешкоджають національним інтересам України, насамперед, інтересам українських громадян і українському бізнесу", - заявила Зеленко.

Також, за її словами, наприкінці 2018-початку 2019 років уряд ухвалив низку рішень щодо припинення дії для України шести договорів.

Відповідна робота продовжується.