Мангера суд взяв під варту до 3 березня з можливістю вийти під заставу у 2 млн 497 тис. грн. / фото УНІАН

Запобіжний захід голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, якого підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк, неспівмірний із ризиками.

Про це заявила адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська на своїй сторінці у Facebook.

"На четверту добу розгляду запобіжного Мангеру обрали тримання під вартою до 3-го березня (два тижні) із правом внесення застави 2,5 млн грн. А чому не 10 грн? Чому не літак в Домінікану і валізу готівки? Чому не поцілувати в дупу?", - написала вона.

Відео дня

Також вона переконана, що застава в 2,5 млн грн, визначена судом як альтернатива тримання під вартою, не зможе запобігти ризикам.

"Це не запобіжний захід. Він нічому не може запобігти. Ні тиску на свідків і підозрюваних та їхні родини, ні впливу на слідство, ні знищенню, ні втечі. Хоча навіщо кудись тікати, якщо все так вдало складається?", - зазначила вона.

Читайте такожСуд обрав Мангеру запобіжний захід

Як повідомляв УНІАН, голову Херсонської облради Мангера, якого підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк, суд взяв під варту до 3 березня з можливістю вийти під заставу у 2 млн 497 тис. грн.

В Генеральній прокуратурі заявили, що оскаржать в апеляційному суді це рішення Шевченківського районного суду Києва.

Довідка УНІАН. 31 липня 2018 року в Херсоні невідомий вилив сірчану кислоту в обличчя Гандзюк. Жінку з хімічним опіком більш як 30% тіла госпіталізували. 4 листопада вона померла.

За підозрою в участі або співучасті в замаху на вбивство Гандзюк було затримано 6 осіб. У серпні з-під варти звільнили одного з підозрюваних - Миколу Новікова - через відсутність в його діях складу злочину. Під вартою перебувають Сергій Торбін і Микита Грабчук, іншим - В'ячеславу Вишневському, Володимиру Васяновичу і Віктору Горбунову суд обрав запобіжні заходи у вигляді цілодобових домашніх арештів.

5 листопада у ЗМІ з'явилася інформація про те, що гроші за напад на Гандзюк підозрюваному в замовленні злочину нібито передавав Ігор Павловський - помічник народного депутата від «БПП» Миколи Паламарчука.

12 листопада суд заарештував Павловського. За даними СБУ, він підозрюється в співучасті у вбивстві Гандзюк.

4 грудня генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у справі про вбивство активістки оголошено підозру раніше судимому громадянину на прізвище Левін, відомому в кримінальному світі на прізвисько «Москаль-молодший». За словами генпрокурора, Левін достроково вийшов із в'язниці за «законом Савченко».

10 грудня, за даними СБУ, Левіна було оголошено в міжнародний розшук.

11 лютого Луценко повідомив, що голові Херсонської облради Мангеру оголошено підозру в організації вбивства Гандзюк. За словами генпрокурора, на даний час слідство не зібрало доказів причетності інших посадових осіб до вчинення злочину проти Гандзюк, крім Мангера.

Мангер підозрюється в організації вбивства, тобто умисного заподіяння смерті іншій людині, вчиненого з корисливих мотивів, на замовлення, з особливою жорстокістю за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, п. 4, п. 6, п. 11, п. 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України.

13 лютого прокурори в суді повідомили, що Мангер обвинувачується також за ст. 258 ККУ "Теракт", цей злочин підслідний СБУ.

Також 13 лютого на засіданні суду Мангер заявив, що Гандзюк співпрацювала з СБУ, і зокрема, з генералом Доценком, який, як стверджує підозрюваний, «створив на території області декілька кримінальних угруповань, які займалися вирубкою лісу, рекетом та вимаганням».

«Це стало причиною конфлікту між СБУ та поліцією на Херсонщині. Я вважаю, що Доценко організував напад на Гандзюк з метою дискредитації поліції. Але після того, як результатом нападу стали дуже тяжкі наслідки, відбулося фізичне знищення Катерини і використання цієї трагедії у політичних цілях», - зазначив Мангер.