этот материал доступен на русском

У Раді Європи порекомендували ВРУ відкласти голосування за мовний закон

16:54, 12 березня 2019
Політика
849 0
Рада почала розглядати у другому читанні закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" наприкінці лютого / фото УНІАН

Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович закликала Верховну Раду відкласти ухвалення закону про державну мову на поствиборчий період.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Ради Європи, Міятович із стурбованістю спостерігає за обговоренням проекту закону.

"При обговоренні кожного нового закону або політичної реформи щодо застосування мов країни Ради Європи мають ретельно збалансовувати мету підтримки державної мови та обов'язки захисту і підтримки мов меншин та збереження культурної різноманітності", - наголосила Міятович.

Також комісар РЄ заявила, що різні мовні громади мають бути ефективним чином залучені у процес розробки таких законів, а їхні погляди мають бути належним чином взяті до уваги.

Читайте такожМовний законопроект: Рада так і не розглянула поправки

"У контексті виборчої кампанії такі обговорення часто стають поляризованими і не є сприятливими для досягнення збалансованих рішень. З цієї причини я наполегливо закликаю український парламент відкласти ухвалення важливого законодавства на поствиборчий період", - зауважила Міятович.

Верховна рада почала розглядати у другому читанні закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" наприкінці лютого.

Закон закріплює, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні є українська – і вона обов’язкова для органів державної влади і публічних сфер на всій території держави.

Публічне приниження чи зневажання української мови буде підставою для притягнення до юридичної відповідальності. Посадовці зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її при виконанні службових обов’язків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter