этот материал доступен на русском

Повернення "проспекту Жукова" на мапу Харкова розгляне сесія, топонімічна комісія погодила

16:51, 14 травня 2019
Політика
2773 0
Повернення імені Жукова на мапу Харкова розгляне сесія / фото facebook.com/kharkovgovernment

Міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула петицію «Поверніть харків'янам історію!» з проханням повернути пр. Маршала Жукова.

Про це пише MediaPort.

Як повідомляє прес-служба Харківської міськради, за підсумками засідання члени комісії рекомендували винести ініціативу городян на розгляд сесії Харківської міської ради та підготувати пропозицію щодо увічнення пам'яті Петра Григоренка у назві вулиці на наступне засідання топонімічної комісії.

Читайте такожВ’ятрович пригрозив Кернесу в’язницею за "проспект Жукова"

За словами заступниці мера з питань правового забезпечення Марини Стаматіної, Харківська міська рада керуватиметься Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років». У документі йдеться про те, що держава і громадяни зобов'язані  шанобливу ставитися до пам'яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму. Пам'ятниками Другої світової війни визнаються, у тому числі, споруди, композиції та об'єкти, що увічнюють пам'ять про події тих років, її учасників і жертв.

«Безумовно, маршал Жуков є видатним учасником Другої світової війни, і у 1990 році було прийнято рішення виконкому з метою увічнити його пам'ять», — сказала Стаматіна.

Історик Сергій Куделко на засіданні сказав, що маршал бував у Харкові до, під час і після Другої світової війни.

За його словами, День міста Харкова відзначається як завершення Курсько-Бєлгородської наступальної операції, у розробці якої брав участь Георгій Жуков, тому повернення проспекту його колишнього імені напередодні 75-ї річниці визволення України — правильне рішення.

Відповідальний секретар комісії Олексій Хорошковатий сказав, що до забороненої символіки комуністичного режиму не відносяться назви топонімів, пов'язані з вигнанням нацистських окупантів з України.

«А маршал Жуков безпосередньо брав участь у Курській битві, битві за Дніпро і Проскурівсько-Чернівецькій наступальній операції, у результаті яких була звільнена Україна», — сказав Олексій Хорошковатий.

Він додав, що ст. 5 Закону України «Про географічні назви» передбачає повернення окремих об'єктів їхніх історичних назв.

Український інститут національної пам'яті у своїй заяві застеріг владу Харкові від перейменування, адже це суперечитиме вимогам іншого закону — частини 6 статті 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій». В УІНП заявили, що в разі ухвалення відповідного рішення, звернуться до Генеральної прокуратури України.   

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter