"Дематюкація мови": комітет ВР зі свободи слова візьметься за законопроект на найближчому засіданні

13:39, 03 липня 2019
Політика
1259 0
Ілюстрація / REUTERS

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики на наступному засіданні розгляне законопроект “Про протидію лихослів’ю” щодо дематюкації мови.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на своїй сторінці у Facebook повідомила голова комітету Вікторія Сюмар.

Читайте такожЗаконопроект про дематюкацію мови стосується публічних осіб та ЗМІ й передбачатиме штрафи - Богомолець

“Провели комітет. Підписали і подали постанову про мораторій на перевірку ЗМІ в ході виборів. Також вирішили останнє засідання присвятити таки законодавчій ініціативі пані Богомолець”, - зазначила депутат.

Вона зауважила, що законопроектом пропонується, аби виключний перелік “матів” затвердив Кабінет міністрів.

“Думаю, це ідеальна тема для розгляду наступної Ради і наступного Кабінету міністрів. Одне засідання — на аналіз одного мату — на півроку країна буде забезпечена ексклюзивним і інноваційним шоу”, - написала Сюмар.

Як повідомляв УНІАН, 2 липня голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець зареєструвала в парламенті законопроект № 10414 "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови) (про внесення змін до деяких законодавчих актів України про дематюкацію мови).

За словами автора, законодавча ініціатива стосується публічних осіб та ЗМІ й не стосуватиметься сфери особистого життя людей.

Законопроектом визначатимуться поняття “лихослів’я”, “публічна особа” та алфавітний перелік слів, що не можна вживати в публічному просторі публічним особам, який має затвердити Кабмін.

Також документом передбачено адміністративні штрафи. “Штрафи, які будуть стосуватися засобів масової інформації, - це 10% від ліцензійного збору за виплати по аудіотрансляції”, - сказала депутат. Вона уточнила, що ЗМІ нестимуть відповідальність, зокрема, якщо вони ретранслюватимуть, наприклад, чийсь виступ, в якому є нецензурна лексика. Щодо фізичних осіб пропонується застосовувати адміністративні штрафи в розмірі від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 40 до 60 днів виправних робіт з відрахуванням частини заробітку.

Кошти, які надходитимуть до бюджету з виплати штрафів, спрямовуватимуться до Українського культурного фонду — на розвиток української культури і української мови.

Як повідомляв УНІАН, законопроект "Про протидію лихослів'ю" (про дематюкацію мови), внесений до парламенту 2 липня під номером 10414, стосуватиметься публічних осіб та ЗМІ й передбачатиме штрафи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter