этот материал доступен на русском

Разумков прокоментував петицію про скасування бюджетного фінансування партій

13:51, 14 серпня 2019
Політика
505 0
Разумков заявив, що бюджетне фінансування партій допомагає розвивати політичну культуру /  фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, на брифінгу, який відбувся після засідання Підготовчої депутатської групи, його запитали, чи може новий парламент скасувати фінансування партій з державного бюджету.

Читайте такожУ НАЗК порахували розміри останніх виплат для партій зі старого складу Ради

У відповідь Разумков закликав дочекатися початку роботи нового парламенту. Водночас він зауважив, що бюджетне фінансування партій дає можливість розвивати політичну культуру в державі. «Є інші запобіжники, на які треба буде звертати увагу. Тому що у нас дуже часто ці кошти використовувались неефективно. Ви бачили, що під кінець року вони йшли на рекламу, а не на розбудову партійної структури, на навчання своїх однопартійців, на залучення людей до тих чи інших політичних структур», - сказав він.

Крім того, Разумков додав, що деякі антикорупційні організації відзначали, що ці кошти фактично були направлені на «пов’язані з тими чи іншими партіями структури». «Таким чином, виникало питання коректності та відповідності до чинного законодавства використання цих коштів», - наголосив він.

На питання, чи відмовиться «Слуга народу» від коштів, які має отримати з держбюджету, Разумков відповів, що на сьогодні таке фінансування передбачено законом, а у партії намагатимуться дотримуватися чинних норм законодавства.

Читайте такожРабінович довиступався: Разумков пригрозив вимикати мікрофон нардепам, які ігнорують українську

Як повідомляв УНІАН, станом на ранок 14 серпня петиція про скасування бюджетного фінансування політичних партій в Україні набрала 25 тисяч 559 голосів з 25 тисяч необхідних для того, щоб вона була розглянута.

У тексті петиції її автор Микола Томенко зазначає, що за 2016-2019 роки з державного бюджету на діяльність політичних партій виділено майже 1 мільярд 500 мільйонів гривень.

Крім того, додає Томенко, з 2019 року за державний кошт фінансуватимуться не лише політичні сили, які подолали 5% бар’єр під час виборів до парламенту, а й ті, що набрали 2%. «В цілому на утримання цих партій за 5 років діяльності Верховної Ради український народ повинен витратити близько 5 мільярдів 900 мільйонів гривень», - йдеться у тексті петиції.

Тому Томенко пропонує скасувати або, принаймні, призупинити законодавчі акти, які передбачають фінансування політичних партій з держбюджету.

«Ці кошти слід скерувати на вирішення вкрай важливих проблем, пов’язаних із безпекою та оборонною міццю держави і якістю життя людей. Зокрема – на фінансування армії, освіти, культури, медицини, здорового способу життя», - переконаний він.

До кінця збору підписів залишився 71 день.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter