На території ОРДЛО опитування проводили телефоном / mil.gov.ua

Більшість жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), що перебувають під контролем проросійських сепаратистів, вважають ці території частиною України.

Відповідні результати дослідження у вівторок, 27 серпня, оприлюднив на своєму сайті берлінський Центр східноєвропейських і міжнародних досліджень (ZOiS), передає Deutsche Welle.

Висновки німецьких дослідників базуються на результатах опитування, що було проведене на Донбасі у лютому та березні цього року.

Відео дня

Читайте такожЄ сигнали про швидке завершення війни на Донбасі - екс-президент України

На території ОРДЛО опитування проводили телефоном, а на підконтрольній Києву частині двох областей - за допомогою особистих інтерв'ю. По обидва боки лінії розмежування було опитано по 1200 осіб.

Згідно з результатами опитування, 54,5 відсотка респондентів, що проживають в ОРДЛО, вважають ці території частиною України. З них 31 відсоток хотів би, аби території отримали автономний статус у складі України, а 23,5 відсотка виступають за повернення до складу Донецької і Луганської областей України без будь-яких змін. Для порівняння: у 2016 році ці показники становили 35 відсотків і 20,6 відсотка відповідно.

18,3 відсотка опитаних хотіли б входження ОРДЛО до складу Росії без надання автономії, а 27,3 відсотка - із отриманням автономного статусу. У 2016 році ці цифри становили 11,4 відсотка та 33 відсотки відповідно.

На території Донбасу, що перебуває під контролем української влади, понад 95 відсотків опитаних вважають територію ОРДЛО частиною України. З них 64,7 відсотка кажуть, що має бути відновлено стан перед початком бойових дій на Донбасі. 30,7 відсотка респондентів виступили за отримання регіоном автономного статусу в складі України. У 2016 році ці показники становили 65,7 та 26,7 відсотка відповідно.

Число тих, хто бачить невизнані утворення частиною Росії без надання автономії, з 2016 року скоротилося більш ніж удвічі - з 5 відсотків до 2,3 відсотка, зазначають експерти берлінського центру. Ідею отримання територіями ОРДЛО автономного статусу в складі Росії підтримують 2,3 відсотка жителів контрольованого Києвом Донбасу. В 2016 році таких було 2,6 відсотка.

Як повідомляв УНІАН, у Міністерстві внутрішніх справ Російської Федерації заявили, що взяли понад 60 тис. заяв на одержання російського громадянства від жителів окупованих територій Донбасу.