Порошенко лише тричі з’являвся на допити в цих провадженнях / фото УНІАН

Державне бюро розслідувань оприлюднило перелік із 13 проваджень, в яких фігурує екс-президент та чинний народний депутат України Петро Порошенко.

Про це повідомляє прес-служба ДБР.

Зазначається, що під час досудового розслідування допитано 562 свідки, скеровано 431 запит, отримано 205 тимчасових доступів до речей і документів.

Відео дня

Також у цих справах призначено 35 експертиз, зокрема 27 експертиз у кримінальному провадженні за фактом перетину українських кораблів Керченської протоки.

Крім того, накладено арешти на акції та майновий комплекс ПрАТ «Кузня на Рибальському», а також на рахунки Володимира Макєєнка у сумі 31 млн євро. Скеровано 20 запитів про міжнародну допомогу, із них 14 – в рамках кримінального провадження щодо незаконного переправлення через державний кордон України з використанням завідомо підроблених документів. Запити про правову допомогу до Російської Федерації не скеровувалися у жодному провадженні.

Читайте такожЖурналісти пояснили, за що і на скільки Порошенко може потрапити до в’язниці (відео)

В ДБР зауважили, що Порошенко тричі з’являвся на допити в цих провадженнях, 20 разів – не з’явився.

«Під час допитів він не сприяв слідчим у встановлені істини у справі. Наприклад, на запитання слідчого щодо обставин укладення правочину з купівлі-продажу акцій заводу «Кузня на Рибальському» на суму близько 300 млн доларів, п'ятий президент України повідомив що йому про це нічого не відомо», - йдеться в повідомленні.

Також Порошенко не з’явився на проведення психофізіологічного дослідження за допомогою поліграфа у кримінальному провадженні щодо можливого ухилення від сплати податків та подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».

До Генеральної прокуратури скеровано проект повідомлення про підозру п’ятому президенту України у провадженні за фактом неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року.

Читайте такожДБР підготувало підозру та подання на зняття недоторканності з Порошенка

ДБР наводить перелік кримінальних проваджень, в яких фігурує Порошенко:

  • Перехід українських кораблів через Керченську протоку, що спричинило ескалацію конфлікту з Російською Федерацією, введення військового стану на території України з метою можливої узурпації влади.
  • Захоплення державної влади та підроблення при цьому офіційних документів при внесенні подання на призначення прем'єр-міністра за відсутності коаліції у Верховній Раді.
  • Ймовірна втрата матеріальних носіїв секретної інформації, що містять державну таємницю (ситуативна кімната).
  • Незаконне переправлення через державний кордон України з використанням завідомо підроблених документів (Мальдіви)
  • Незаконне затримання Михаіла Саакашвілі та незаконне переміщення його за межі території України до Польщі.
  • Організація та незаконне переправлення Миколи Чауса через державний кордон України до Молдови.
  • Скасування рішення голови Первомайської районної державної адміністрації Миколаївської області щодо зарахування земельної ділянки в межах території Ленінської сільської ради до земель запасу державної власності.
  • Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».
  • Ухилення від сплати податків та подальша легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час правочину з купівлі-продажу ТОВ «Телеканал «Прямий».
  • Протиправне заволодіння майном бази відпочинку «Івашка» Українського товариства сліпих службовими особами ТОВ «Союз-Інвест».
  • Неправомірний вплив на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року: проведення конкурсу в короткі терміни та постановлення можливо незаконних рішень щодо зміни порядку його проведення.
  • Зловживання службовим становищем та втручання в діяльність суддів судів України шляхом несвоєчасного призначення їх на посаду, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з держбюджету на виплату їм зарплати.
  • Втручання у діяльність суддів Окружного адміністративного суду м. Києва з боку глави держави, членів РНБО щодо рішення про скасування націоналізації «Приват Банку».