этот материал доступен на русском

Згадав про Порошенка: Труба прокоментував ухвалення закону, через який його звільнять з посади

19:35, 03 грудня 2019
Політика
1041 0
Труба прокоментував ухвалений сьогодні закон / фото УНІАН

Про це Труба повідомив у своєму Telegram-каналі.

"Україна понад 20 років чекала на ДБР, і лише за рік – без жодної підтримки, в умовах правового хаосу, всупереч, а не завдяки багатьом процесам, ми створили та запустили в роботу центральний апарат та сім територіальних управлінь. За рік – більше 30 тисяч кримінальних проваджень. Половина з них – по правоохоронцям. 150 – по високопосадовцям, включно з п’ятим президентом України. Це стало основою для тих політичних процесів, які згодом відбулися", - заявив Труба.

Він подякував своїй команді і слідчим та побажав їм "залишатися професійними та вірними своїм принципам".

Також Труба прокоментував ухвалений сьогодні закон щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань.

Читайте також"Це питання репутації усього ДБР": Труба відреагував на обшуки у свого екс-колеги Щербини

"Щодо закону: на жаль, надважливі норми про збільшення кількості працівників та територіальних управлінь були виключені з першочергової версії закону. Ці норми створили би мінімально можливі умови для нормальної роботи слідчих підрозділів, адже наразі вони працюють на межі можливого. Коли одне теруправління охоплює 3-4-5 областей, на одного слідчого – по 100 проваджень, а обласних представництв немає", - зазначив Труба.

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 3 грудня, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань» (№ 2116).

Згідно із законом, чинного директора ДБР Трубу та його заступників звільнять.

Згідно із законом, керівників ДБР обиратиме конкурсна комісія, до якої входитимуть троє членів від парламенту, троє - від президента, троє - від уряду. Квота Кабміну буде делегована міжнародними організаціями.

Крім того, законом передбачено, що для забезпечення безперервності та ефективності досудових розслідувань у справах Майдану слідчі органів прокуратури, прокурори можуть бути переведені, за їхньою згодою, без обов’язкового проведення конкурсу, до ДБР, але не пізніше 11 січня 2020 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter