этот материал доступен на русском

Верховна Рада схвалила повернення України в ПАРЄ

19:17, 16 січня 2020
Політика
557 0
Верховна Рада ухвалила заяву про повернення делегації України у ПАРЄ до 2020 року / фото Council of Europe/ Candice Imbert

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення заяви «Щодо участі Постійної делегації Верховної Ради України в роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи у 2020 році» проголосували 348 народних депутатів.

Згідно з документом, Верховна Рада доручила своїй постійній делегації у ПАРЄ, реалізуючи право України як повноправного члена Ради Європи, подати свої повноваження на затвердження для участі у щорічній сесії ПАРЄ 2020 року.

Разом з тим українські парламентарії закликали країни-члени Ради Європи посилити зусилля зі спонукання російської сторони до виконання її міжнародних зобов’язань як члена Ради Європи, в тому числі ухвалених асамблеєю резолюцій і рекомендацій, з метою відновлення поваги з боку Російської Федерації до принципів міжнародного права, включаючи територіальну цілісність і непорушність кордонів в Європі.

Також Верховна Рада закликала вжити заходів для відновлення ефективного і повноцінного моніторингу з боку ПАРЄ виконання Російською Федерацією зобов’язань, які визначені висновком ПАРЄ № 193 (1996), включаючи вирішення міжнародних спорів виключно мирними засобами, врегулювання питання кордонів на основі міжнародного права, відмову від поширення на окремі країни зон свого особливого впливу, виведення військ з території Молдови, дотримання положень міжнародного гуманітарного права тощо.

Крім того, у заяві йдеться про необхідність ратифікації Росією Європейської хартії регіональних мов або мов національних меншин відповідно до зобов’язань РФ, взятих при вступі до Ради Європи, як це зазначено у висновку ПАРЄ № 193 (1996).

Також Верховна Рада попросила делегацію України в ПАРЄ винести на розгляд парламенту звіт про підсумки участі у роботі ПАРЄ за 2020 рік для подальшого визначення форм і методів досягнення визначених цілей і завдань роботи в асамблеї на наступний період.

У заяві сказано, що метою участі делегації України в роботі ПАРЄ є недопущення збереження існуючої ситуації в Європі, яка склалася у результаті агресивної зовнішньої політики Російської Федерації, доведення об’єктивної інформації про протиправні діяння РФ на окупованих територіях нашої держави та зусилля України для припинення збройної агресії з боку країни-члена РЄ і подолання її наслідків, а також недопущення використання трибуни ПАРЄ для поширення неправдивих наративів про ситуацію в Україні.

Читайте такожКнопкодавство – кримінальний злочин: віднині кнопкодавів у Раді каратимуть штрафами (відео)

Зазначається, що делегація України у співпраці з країнами-партнерами докладатиме зусиль для сприяння реалізації позитивного порядку денного з метою сприяння асамблеєю досягненню цілей, визначених статутом Ради Європи, а саме - зміцнення демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі.

Також зазначається, що ВР рішуче відкидає можливість підтримки делегацією України будь-яких рішень ПАРЄ, які могли б суперечити статутним цілям чи підривати їх досягнення, а також наголошує на необхідності напрацювання пропозицій щодо посилення інституційних спроможностей та автономності ПАРЄ у реагуванні на порушення з боку держав-членів своїх статутних та договірних зобов’язань, а також у більш широкому сенсі всіх резолюцій та рекомендацій асамблеї.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2014 року ПАРЄ позбавила права голосу російську делегацію і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї через анексію Криму.

У зв’язку з цим Росія не платила внески до Ради Європи з червня 2017 року. Такі дії Росії чимало членів ПАРЄ і політики назвали шантажем.

25 червня 2019 року ПАРЄ прийняла резолюцію, якою скасувала чинний механізм запровадження санкцій проти делегацій. 26 червня в асамблеї підтримали резолюцію про затвердження повноважень делегації РФ без запровадження будь-яких санкцій. На знак протесту проти такого рішення делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в ПАРЄ достроково залишили літню сесію.

13 січня 2020 року голова постійної делегації Верховної Ради у ПАРЄ Єлизавета Ясько заявила, що українська делегація має нову стратегію та конструктивну програму дій на зимову сесію ПАРЄ, що відбудеться наприкінці січня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter