Субота,
21 жовтня 2017
Наші спільноти

ЄС підтримує заборону українським держслужбовцям критикувати владу

Євросоюз позитивно оцінює розроблені урядом України «Правила етичної поведінки державних службовців», у тому числі пункт, що передбачає вимогу до держслужбовців утриматися від проявів публічної критики діяльності державних органів та їх посадових осіб.

REUTERS
REUTERS

Про це в інтерв'ю DW сказав прес-аташе представництва ЄС в Україні Давід Стулік.

За його словами, подібні етичні кодекси для держслужбовців, де є норма про уникнення коментарів про їх роботу, діють у країнах ЄС.

«Як ви самі можете помітити, ніхто з європейських держслужбовців публічно не критикує свою службу або установи, де вони працюють», - зазначив Стулік.

За його словами, передбачити норму про заборону держслужбовцям критикувати діяльність державних органів та їх посадових осіб рекомендувала Україні Організація економічного співробітництва і розвитку (OECD), яка допомагає розробляти закони і кодекси для держслужби в європейських країнах.

Конфлікт між Порошенком і Саакашвілі буде тільки наростати - політолог

«Це міжнародна норма професійної державної служби, яка повинна бути політично незаангажованою і не брати участі в політичних суперечках», - підкреслив прес-аташе ЄС в Україні.

Стулік також зазначив, що українські правила етичної поведінки держслужбовців вичерпні і конкретизовані, а їх дотримання залежить від культури самих держслужбовців та їх певних навичок.

Як повідомлялося, 11 лютого Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців». Документ був оприлюднений 1 березня.

У ньому міститься норма про те, що державні службовці повинні утримуватися від проявів публічної критики діяльності державних органів та їх посадових осіб». Українські експерти розкритикували це положення, назвавши заборона «абсурдним».

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку