Зеленський вніс сьогодні до Верховної Ради законопроект щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації / фото УНІАН, Андрій Кравченко

На засіданні Національної антикорупційної ради представники влади розробили план дій для виходу України з конституційної кризи.

Його на своїй сторінці у Facebook опублікував голова Офісу президента Андрій Єрмак

«Для виходу з цієї конституційної кризи потрібно зробити три важливі кроки:

  • Перший - відновлення кримінальної відповідальності за навмисне ненадання декларації чи надання  неправдивих відомостей у деклараціях. На думку Володимира Зеленського, кримінальна відповідальність  за це  має бути достатньо суворою.
  • Другий - відновлення повноважень НАЗК щодо моніторингу електронного декларування та врегулювання питання декларацій суддів.
  • Третій - врегулювання питання утворення НАБУ та забезпечення гарантії діяльності його директора», - написав він.

Читайте такожКримінальна відповідальність за недостовірне декларування має бути суворою - Зеленський

За словами Єрмака, для виконання цих кроків усі органи влади мають діяти злагоджено та ефективно.

«Представники уряду, народні депутати разом з експертним середовищем повинні оперативно доопрацювати  відповідні законодавчі ініціативи, а Верховна Рада - якнайшвидше ухвалити», - підкреслив голова ОП.

Конституційна криза в Україні: подробиці

  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування.
  • Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження НАЗК з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • Сьогодні, 27 листопада, Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації чиновниками (№4434).

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram