КСУ прийняв скандальне рішення щодо НАЗК / фото REUTERS

Конституційний суд України потрібно реформувати, адже в його планах - скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову та земельну реформу.

Читайте такожСистема е-декларування працюватиме – Зеленський

Про це виданню "Бабель" заявив голова Національного агентства із запобігання корупції Олександр Новіков. Він пояснив, що новий склад Конституційного суду міг би змінити ухвалені раніше рішення.

Відео дня

Стосовно оновлення складу суду, голова НАЗК припустив, що парламент міг би ухвалити для цього спеціальний закон.

«Зараз у КС в планах скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мови, земельну реформу, тому я не бачу іншого шляху [окрім реформування суду]», — заявив Новіков.

Конституційний суд проти антикорупційної реформи 

  • Як відомо, у липні 2020 року 49 народних депутатів звернулись до Конституційного суду з клопотанням визнати закон "Про Вищий антикорупційний суд" від 7 червня 2018 року № 2447-VIII таким, що не відповідає Конституції. Народні депутати вважають закон неконституційним в цілому.
  • 16 вересня Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення закону про НАБУ.
  • 28 липня КС визнав неконституційним указ президента від 16 квітня 2015 року про призначення Ситника директором НАБУ.
  • 27 жовтня Конституційний суд за поданням 47 народних депутатів ухвалив рішення, яким скасував статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за недостовірне декларування. Також КС визнав неконституційними положення законів про перевірку е-декларацій чиновників і скасував повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції з перевірки декларацій та виявлення конфлікту інтересів.
  • Конституційний суд своїм рішенням позбавив НАЗК доступу до держреєстрів, необхідних для проведення спецперевірок декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.
  • 28 жовтня через це рішення Нацагентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій.
  • У НАБУ заявили, що через рішення КС всі справи про недостовірне декларування закриють, а викриті на зловживаннях посадовці уникнуть відповідальності.