Справу Вовка забрали у НАБУ / фото Facebook/Павло Вовк

Печерський районний суд Києва зобов’язав генеральну прокурорку Ірину Венедіктову забрати у Національного антикорупційного бюро та передати в інший орган кримінальне провадження щодо голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка. Його підозрюють у створенні злочинної організації з метою захоплення влади.

Про це повідомили у прес-службі НАБУ.

У НАБУ вважають, що цим рішенням Печерський райсуд вийшов за межі своїх повноважень, оскільки справами, які розслідує НАБУ та САП, має розглядати Вищий антикорупційний суд. Також у відомстві додали, що закон забороняє доручати розслідування, віднесене до підслідності НАБУ, іншому органу.

Читайте такожСуддів Окружного адмінсуду Києва викликають на допити

Як повідомляв УНІАН, 17 липня відбулись обшуки в Окружному адмінсуді Києва, а також у Державній судовій адміністрації.

Згодом стало відомо, що детективи НАБУ пред'явили підозру в створенні злочинної організації і захопленні влади голові Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, п'яти суддям і керівникові Держсудадміністрації Зеновію Холоднюку.

Пізніше цю інформацію підтвердили в НАБУ і зазначили, що триває процес вручення підозр ще 4 особам.

За даними САП, 12 осіб на чолі з головою ОАСК діяли в рамках злочинної організації, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод в їх роботі.

У САП стверджують, що ця злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл.

Пізніше голова ОАСК Вовк та голова ДСА Холоднюк заявили, що їм не вручали повідомлення про підозри.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram