этот материал доступен на русском

Про переговори з Путіним та другий термін: головні заяви Зеленського на прес-конференції

14:56, 20 травня 2020
Політика
3344 0
Володимир Зеленський / фото УНІАН

УНІАН зібрав основні тези, озвучені главою держави. Повний запис і текстову трансляцію прес-конференції можна подивитися тут.

Про пандемію коронавірусу в Україні

Читайте такожЗеленський про "плівки Єрмака": я знаю, хто хотів мене шантажувати цими записами«Я думаю, за місяць ми зможемо вийти з усіх етапів коронавірусу, якщо не буде другої хвилі. Тому що першу хвилю ми пройшли. Я в цьому впевнений».

Про надбавки медикам

«Як я й обіцяв, у всіх областях всім медичним працівникам, які борються з COVID-19, буде забезпечена зарплата в розмірі трьох зарплат, 300%».

Про Донбас

«Я даю собі ще кілька місяців, щоб все-таки дотиснути, і щоб ми знайшли цей дипломатичний вихід із ситуації згідно з Мінським домовленостям... Я не хотів би застосовувати і план «В», і план «С», хоча вони є. Але може так статися, що не спрацює перший план».

Про переговори з Путіним

«Суспільство по-різному оцінює прямі переговори президента Зеленського і президента Путіна. Але я впевнений, що ми повинні це робити, не знімаючи «Мінськ», а паралельно це робити окремим треком... Є деякі речі, які ти можеш зрозуміти тільки тоді, коли ти віч-на-віч. Є деякі відповіді, як ти можеш і хочеш, і бажано їх почути, коли ти віч-на-віч, щоб зробити стовідсоткові висновки і йти за іншим планом, за планом «В».

Володимир Зеленський / фото УНІАН

Про різницю між ним та Порошенком

«Я відрізняюся від Порошенка – і фізіологічно, і як президент. Я чесна, порядна людина, яка дійсно вболіває за країну. Я, справді, може, не так добре спілкуюся українською мовою, як президент Порошенко. Так і є. Але я такий, який я є. Я поважаю цю країну, поважаю громадян України, українську мову, поважаю кожного, і саме так я працюю».

Про державну мову

«Я впевнений, що в цілому питання мови в Україні взагалі не стоїть. Воно дуже штучне, це питання... Справедливість повинна бути для всіх – як для україномовних, так і для багатьох інших меншин... Така у нас країна, стільки кордонів, така історія складна. Ми повинні захищати права і можливості кожної меншини знати свою рідну мову, але вони повинні, ну хотілося б, і я вважаю, що вони повинні знати українську мову. І це нормально».

Про другий президентський термін

«Я думаю, що будь-який президент, який має 10, 15 або 16 відсотків до початку будь-якої передвиборчої кампанії, якщо він саме такий відсоток, не має права йти в президенти. Тому що це означає одне – суспільство не підтримує. Я йду на один термін, як говорив, я бачу, що робота складна, ніхто спасибі не скаже. Але якщо буде велика підтримка народу України, я зможу про це думати (балотуватися). Буду думати».

Прес-конференція Зеленського / фото УНІАН

Про критику в ЗМІ

«До критики ставлюся погано, все триває, і я не змінююся. Але спокійніше. До критики того, що я роблю, я звик. Все нормально. До критики з усіх каналів я теж звик, тобто можна вже всім розслабитися і не намагатися, я вже спокійно це сприймаю... Але хочу попросити, щоб не чіпали моїх дітей, мою дружину, вони не мають до цього відношення».

Про рівень заробітних плат в Україні

«Мені здається, що всіх людей, які будуть отримувати десь 5-6 тисяч гривень, ЮНІСЕФ вважатимуть бідними. Так, дійсно, це дуже маленька зарплата у порівнянні з європейськими або американськими стандартами. Я розумію, що у них 250 доларів – мізерна зарплата. У нас це теж маленька зарплата, але у нас це не бідність все-таки».

Про приватизацію

«Що стосується великої та середньої приватизації. Все готово. Все буде проводитися після COVID-19. Перший об'єкт, готель «Дніпро», готовий. Як ми і обіцяли, ми почали з Державного управління справами. Всі об'єкти, які ми можемо передати, ми вже передали, очистили від різних судових справ. Готель «Дніпро», я думаю, буде пілотним проектом. Всі інші готелі, які є на балансі ДУС, також буде передано, і буде приватизація».

Про справу Шеремета

«Зараз цю справу веде і відповідає за нього міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, він це знає. Це, дійсно, його справа. І він відповідальний за результат цієї справи. Якщо слідство доведе, а потім суд, що ці люди – вбивці, то вони сядуть у в'язницю, а якщо ні, то будуть нести відповідальність ті люди, які довели цю справу до суду та звинуватили невинних людей».

Володимир Зеленський / фото УНІАН

Про справу Гандзюк

«Є, на жаль, кілька трагічних справ у нашій країні. З приводу того, хто вбив Катерину Гандзюк. За моєї каденції люди, які вбили, посаджені. Є питання – хто замовив? У нас є відповіді. Ми знаємо, хто замовив. І зараз ця справа вже повністю передана до суду. Та суд, я впевнений, дасть справедливий вирок, і замовники, а не замовник, а замовники сядуть за ґрати. Останній крок залишився – це суд. Суд має бути незалежним і винести незалежний вирок. Тиснути на суд не можемо, але будемо робити все, щоб все було справедливо, і ці люди обов'язково сядуть у в'язницю».

Про розпуск парламенту

Читайте такожЗеленський запевняє, що питання Криму постійно приділяється увага держави«Чи збираюся я розпустити парламент? Поки партія «Слуга народу» буде голосувати за всі важливі законопроекти для країни... поки вони будуть голосувати – я буду підтримувати партію «Слуга народу»... Як тільки вони не будуть голосувати, не захочуть, якщо вони будуть лобіювати інтереси, не дай Бог, тієї або іншої комерційної групи впливу на політикум України – в той же момент, не думаючи ні про що, я буду розпускати парламент».

Про місцеві вибори і праймеріз в Києві

«Поки що, якщо COVID-19 пройде, будуть місцеві вибори. Немає в цьому питання. Місцеві вибори – люди обирають місцеву владу».

«Що стосується праймеріз. Я в Києві буду підтримувати кандидата в мери Києва від партії «Слуга народу». Буде праймеріз? Буде! Чи будуть входити в праймеріз кандидати в мери Києва не тільки від «Слуги народу»? Обов'язково будуть і кандидати від «Слуги народу», тобто ті, хто є депутатами «Слуги народу», і будуть незалежні люди, які готові боротися на відкритому праймеріз на засіданні нашої фракції «Слуга народу». Тому обов'язково. Хто буде кращим – того я підтримаю».

Про кадровий голод

«У нас кадровий голод у країні. Я не можу знайти зараз хорошого міністра культури. Ми разом з прем'єром шукаємо, ми зверталися до нашого культурного співтовариства, до багатьох людей. Нам дуже складно знайти міністра освіти. Нам дуже складно знайти міністра енергетики».

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter