У партії «Батьківщина» вимагають від уряду розробити закон про державну програму модернізації та капітальних ремонтів застарілого житлового фонду. Наразі в Україні сотні тисяч багатоповерхівок потребують капітального ремонту, а сподіватися, що цю проблему можна перекласти на плечі населення і сказати вчителям, пенсіонерам, медикам – самим збиратися й робити капітальні ремонти – це божевілля і шлях в нікуди.

Про це заявив кандидат в мери Києва від «Батьківщини» Олексій Кучеренко під час брифінгу у Відкритому штабі. Як повідомляє прес-служба, політик підготував проєкт Постанови Верховної Ради України «Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення прав споживачів комунальних послуг та власників житла в багатоквартирних будинках».

«Цією постановою ми доручаємо і вимагаємо від уряду протягом 3 місяців розробити і подати до Верховної Ради закон про державну житлово-комунальну інспекцію. Цей орган мусить взяти на себе захист споживача. На кожній зустрічі кияни питають: чому нас ніхто не може захистити? Нам немає куди звернутися та пожалітися на те, що над нами знущаються керуючі компанії, теплокомуненерго, водоканали, сміттєперевізники, енергетики, газовики і тд», – наголосив Олексій Кучеренко. 

За словами політика, в усій Європі, в парламентсько-президентських та парламентських країнах законопроєкти розробляє уряд. Оскільки уряд потім ці ж закони виконує й відповідає за те, аби вони працювали гармонічно, а не були у протиріччі. 

«Це має бути державна програма, яка має базуватися на міських програмах по кожному населеному пункту України. Ми вимагаємо від уряду чітко визначити джерела фінансування і кредитування. Ми вимагаємо від уряду невідкладно розробити пакет законів і нормативно-правових актів, які би визначили порядок списання цих будинків, бо їх сьогодні списують в нікуди. Тисячі багатоквартирних будинків в повітрі, там немає ні власника, ні відповідальних. Треба чітко визначити статус земельної ділянки під будинком, статус прибудинкової території і визначити, хто за неї має платити, хто має її утримувати. Без визначення земельних питан зрушити з місця програму модернізації застарілого житлового фонду неможливо», – пояснив політик.

Він додав, що сьогодні є невирішене питання й реєстрації майнових прав.

«Люди хочуть створити ОСББ, хочуть дізнатися, хто живе поруч, з ким створювати ОСББ, з ким разом організовувати капітальний ремонт, вирішувати кому платити, вирішувати питання безпеки: ліфт падає, труба може вибухнути. Вони звертаються до відповідних реєстрів, де їм відповідають, що це приватна інформація. В результаті невідомо, як забезпечити безпечну експлуатацію житлового фонду», – сказав Кучеренко.

Він зазначив, що всі ці питання не вирішується протягом багатьох років й закликав уряд до конкретних дій. 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram