Військові загрози з боку РФ на Півдні України з кожним роком лише зростають / фото REUTERS

Росія може перейти до реальних бойових дій на півдні України в будь-який зручний для її керівництва час.

Про це заявив Командувач Об'єднаних сил, генерал-лейтенант Сергій Наєв в інтерв'ю РБК-Україна.

Проте, за його словами, прямих ознак того, що РФ найближчим часом розпочне військову агресію немає.

"Військові загрози з боку РФ на Півдні України з кожним роком лише зростають. Сказати, що є прямі ознаки того, що РФ найближчим часом розпочне військову агресію не можна. Однак стрімка мілітаризація окупованого півострова та створення надпотужної військової бази лише посилює загрози національній безпеці України у воєнній сфері. Крім того, досвід 2014 року свідчить про те, що РФ може піти не тільки на загострення, але може перейти до реальних бойових дій на Півдні України в будь-який зручний для російського керівництва час", - сказав Наєв.

Він також зазначив, що на тлі запуску "Кримської платформи" Росія посилює тиск щодо недопущення вироблення механізму з мирної деокупації Криму, погрожуючи можливим розширенням збройної агресії.

Також Наєв зазначив, що наразі в окупованому Криму не виявлено ознак створення наступальних угруповань військ.

"Проте, враховуючи досвід навчань, Росія досягла спроможностей з оперативного перекидання військ на великі відстані, що є черговим небезпечним чинником", - сказав генерал-лейтенант.

Наєв також додав, що враховуючи військову активність Росії навколо України, зокрема щодо проведення масштабних військових навчань за наступальною тематикою, "загрози повномасштабного вторгнення на територію України зберігаються".

Читайте такожДанілов про можливу ескалацію з боку РФ: Путіна тут ніхто не чекає, вільної прогулянки не буде

Окупація Криму Росією

Росія окупувала український Крим, увівши на півострів своїх військових і організувавши в березні 2014 року псевдореферендум про його самовизначення. Самопроголошена кримська влада заявила, що 96,77% жителів півострова висловилися за приєднання Криму до РФ.

18 березня 2014 року в Кремлі був підписаний так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя.

Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели санкції проти Росії.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року. З початку окупації на півострові більш як 100 українців стали "бранцями Кремля".

Після окупації Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові та в акваторії Чорного моря, а також завозить військову техніку, зокрема, системи протиповітряної оборони.

У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.

Генасамблея ООН у грудні 2019 року прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з анексованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.

Президент Володимир Зеленський запровадив 26 лютого в Україні День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати з метою вшанування мужності та героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.