В Україні провели багато реформ, заявив міністр / Фото УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що з 2008 року НАТО не зробило жодного кроку для того, щоб Україна отримала членство. 

Про це він розповів в інтерв'ю турецькому агентству Anadolu.

Міністр нагадав, що в 2008 році Альянс в Бухаресті заявив, що Україна і Грузія стануть членами НАТО.

"І на тому ж саміті лідери доручили своїм міністрам закордонних справ розглянути питання про надання обом країнам планів дій щодо членства. З 2008 року, якщо ви запитаєте, що було зроблено НАТО для досягнення цього, я відповім дуже чесно: нічого. З 2008 року НАТО не зробило жодного кроку для виконання цього рішення," - сказав Кулеба.

Читайте такожРазумков зміцнив можливі рядки вступу України до НАТОВін зазначив, що Альянс повинен надати Україні список реформ, необхідних для членства.

Також міністр підкреслив, що в країні провели багато реформ, особливо після революції 2014 року.

"Україна до 2014 року і після 2014 року - це дві різні країни", - підкреслив він.

Курс України в НАТО

На початку квітня під час телефонної розмови з генсекретарем НАТО Єнсом Столтенбергом президент України Володимир Зеленський назвав НАТО єдиним шляхом до закінчення війни на Донбасі.

"Ми віддані реформуванню нашої армії і оборонного сектора, але одними реформами Росію не зупинити. НАТО-це єдиний шлях до закінчення війни на Донбасі. ПДЧ стане справжнім сигналом для РФ", - сказав президент.

У Кремлі в свою чергу заявили, що членство в НАТО може лише погіршити ситуацію на Донбасі.

За словами представниці Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марії Захарової, вступ України до НАТО нібито може призвести до " незворотних наслідків для української державності "та" масштабної ескалації " на південному сході країни.

Учасники саміту НАТО 14 червня в заключному повідомленні заявили, що Україна і Грузія можуть стати членами НАТО в майбутньому.

Український уряд затвердило спеціальний план з підготовки України до членства в Північноатлантичному альянсі.