Насправді Мі-34 є дуже старим / фото wikipedia.org

Росія вирішила запустити у серійне виробництво легкий гелікоптер Мі-34: його будуть виробляти на потужностях Казанського вертолітного заводу. Про це з посиланням на російські джерела повідомляє Defense Express. 

Гелікоптер розглядають у якості альтернативи західним легким гелікоптерам від компаній Robinson, Bell та Airbus Helicopters. Вони, нагадаємо, припинили постачати комплектуючі до своїх машин через санкції, введені Заходом. 

Наразі невідомо, хто саме буде замовляти гелікоптер і чи існує у РФ взагалі потреба у цій машині. 

Відео дня

Справа в тому, що насправді Мі-34 є дуже старим. Вертоліт почали розробляти у СРСР у якості легкого навчально-спортивного гелікоптера для заміни Мі-1 та Мі-2. Свій перший політ Мі-34 здійснив у далекому 1986 році. Його побудували малою серією у приблизно 30 машин, після чого виробництво згорнули. 

Потім була спроба відродити проект, втім, ініціатива закінчилась нічим: можливою причиною невдачі називали неконкурентоспроможність Мі-34 з основним конкурентом на російському ринку легких вертольотів - гелікоптером Robinson R44.

Новинки зі світу авіації: перспективні гелікоптери 

Поки Росія відроджує проекти радянських часів, інші країни створюють нові гвинтокрилі машини. Однією з найбільш цікавих новинок став китайський бойовий гелікоптер, схожий на американський Apache. 

Також Китай активно інвестує в розробку безпілотних вертольотів. Одну з таких машин КНР почала випробовувати ще у 2020-му. 

Подібні апарати покликані виконувати кілька завдань, зокрема, проводити розвідку для кораблів Військово-морських сил Китаю. 

Вас також можуть зацікавити новини: