этот материал доступен на русском

Business Insider: Вчений пояснив, як людству спілкуватися з позаземним розумом

17:15, 17 серпня 2018
Наука та IT
1457 0
Мови програмування дають хороший приклад того, як пояснити людське мислення не вербально / apod.nasa.gov

Говорячи про спілкування людей з прибульцями, перш за все потрібно визначити, що мається на увазі під словом «прибульці». Наш вид має досвід контакту лише з одним видом інтелекту – це людський інтелект. Тому питання ще й в тому, що означає «розмовляти з іншим розумом»?

Про це, як повідомляє Business Insider, сказав відомий британський фізик і математик, розробник мови програмування Wolfram Стівен Вольфрам.

Читайте такожВчені розробили шкалу для оцінки сигналів інопланетян: від "нічого цікавого" до "воно тисне мені руку"

На його думку, щоб назвати щось «розумним», справедливо було б допустити, що воно з точки зору обчислення має бути чимось настільки ж складним, як мозок. Як випливає з низки базових наукових досліджень, які, за словами Вольфрама, він сам і провів, існує така річ, як «принцип обчислювальної рівності», який строго передбачає, що десь у всесвіті, в природі, існує тисячі речей, які мають таку ж обчислювальну складність, як і людський мозок.

«Це і закономірності у потоках пари у атмосфері Землі, і магнітосфера пульсару тощо. Все це речі, які з точки зору обчислення такі ж складні, як і людський мозок. Проблема в тому, що вони не здаються нам розумними, тому що вони не вписуються у людський тип задач і цілей, які ми демонструємо як приклад людського інтелекту. Однак, у нас є перший, хоч і приручений, приклад чужого розуму – це штучний інтелект. Тож ми повинні поставити собі питання: як ми можемо спілкуватися з ШІ?», - зауважує вчений.

Він вказує на те, що для підтримки діалогу з машинним розумом людство розробляє складені обчислювальні мови, які спеціальним чином налаштовуються. На його думку,  такі математичні мови – це чудовий спосіб пояснити мислення як для людського інтелекту, так і для «чужого».

Читайте такожАстрономи бачать НЛО, яке час серйозно досліджувати

 «Коли ж йдеться про підтримку зв’язку з позаземним розумом, головною проблемою є те, що люди часто кажуть: «Що ж, позаземний розум надзвичайно рідкісний. Зрештою, ми досі не бачили жодного». Я думаю, що це виявиться неправдою. Гадаю, нам доведеться усвідомити, що позаземний інтелект навколо нас. Коли ми будемо дивитися на всі ті дивні сигнали від магнітосфери пульсару, ми скажемо: «Що ж, це насправді приклад розуму. Це лише не той розум, до якого ми звикли як люди»», - наголошує Вольфрам.

На його думку, людство це зрозуміє, коли почне активно використовувати ШІ. Постійний контакт з інтелектом, природа якого не схожа на людський, дасть відчуття того, що навколо багато прикладів того, що можна назвати «розумом». Але це «розум» не людського типу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter